Polskie Radio SA zaprasza na kolejny koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze” – Wiosna. 29 maja br. o godz. 19 w Studiu Lutosławskiego wystąpi Paris Combo oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy. W programie piosenki spod Wieży Eiffla i dwie suity z opery „Carmen”.

Sześć wydanych albumów płytowych i dwie dekady koncertów na całym świecie, przyjmowanych entuzjastycznie od Sydney po San Francisco, od Berlina do Pekinu dało PARIS COMBO międzynarodowe uznanie. Prowadzony przez charyzmatyczną wokalistkę Belle du Berry zespół poruszył zarówno krytykę, jak i publiczność swoją zabawną mieszanką swingującego cygańskiego jazzu, kabaretu, francuskiego popu i rytmów latynoskich oraz bliskowschodnich. PARIS COMBO występowało w paryskiej Olympii, w salach le Grand Rex, la Cité de la Musique, na festiwalach w Nicei i Montreal Jazz Festival, San Francisco Jazz, w Hollywood Bowl i Melbourne Recital Centre.
Tytułowy debiutancki krążek PARIS COMBO z 1997 r. pojawił się na rynku, gdy swing był w pełnym rozkwicie, ale szeroka mieszanka muzycznych stylów od razu wyróżniła Zespół spośród wielu innych grup uprawiających ten gatunek, zbierając u krytyków pochwały i zdobywając uznanie międzynarodowej publiczności. Spektakularny sukces drugiego albumu „Living Room” (2000) nadał grupie wyjątkowy status, zespołu przyciągającego tłumy nie tylko we Francji, gdzie album stał się złoty, ale także w Australii i USA, gdzie odbyli prawie dwadzieścia tras koncertowych. W kolejnym roku PARIS COMBO wydało swój trzeci album „Attraction” i dało serię koncertów w prestiżowym Cité de la Musique w Paryżu. Ich czwarty album „Motifs” z 2004, był połączony z trasą koncertową, obejmującą Australię z Azją, Brazylię i kultową salę Hollywood Bowl w Los Angeles, gdzie zespół koncertował z towarzyszeniem Hollywood Bowl Orchestra.
PARIS COMBO reaktywowało swoją działalność w 2010 r. Po czteroletniej przerwie spędzili rok pisząc i odkrywając na nowo ich charakterystyczny dźwięk. Zaczęli wykonywać nowy repertuar, który znalazł się w albumie „5”. Reakcja mediów na ten album była entuzjastyczna. Powrót do występów w 2011 roku, po pięcioletniej przerwie, rozpoczął się w USA, w Hollywood Bowl, a w sezonie 2013/14 wszystkie koncerty w kraju i trasa w USA zostały natychmiast wyprzedane. Muzycy triumfalnie powrócili do Australii w 2015 roku. „Tako Tsubo”, ich szósty album studyjny, został wydany na całym świecie w 2017 roku.
Belle du Berry, gitarzysta Potzi i perkusista Francois po raz pierwszy występowali razem w Paryżu jako członkowie rewii retro „Les Champetres de Joie”, razem dali koncert w 1992 r. podczas ceremonii zamknięcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville. Du Berry i urodzony w Australii trębacz-pianista David Lewis spotkali się występując razem w „Cabaret Sauvage”, a w 1995 roku grupa zaczęła doskonalić swoje brzmienie, występując w kawiarniach i na barkach wzdłuż Sekwany, pod nazwą „Paris Combo”.
Du Berry, której muzyczne korzenie sięgają post-punkowych zespołów, czerpie wzory z Arletty, francuskiej piosenkarki i aktorki lat 30-tych, ale także z surrealistów i takich grup, jak B-52.
Gitara Potziego często miesza korzenie francuskie z latynoskimi, tworząc fascynującą mieszankę. Lewis, który wcześniej grał z wieloma francuskimi zespołami, w tym Manu Dibango i Arthur H, wnosi do zespołu kosmopolityczną atmosferę Paryża.
Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--