15 luty 2011, wtorek
godz. 19:00
Bilety: premiera studencka- 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł - w dniu spektaklu

 

 

Najbardziej tropikalny spektakl w Warszawie

"Amazonia" Michała Walczaka w reżyserii Agnieszki Glińskiej

 

Marzysz o ciepłych krajach? Wielkiej miłości? Dzikiej przyrodzie i egzotycznych doznaniach? Nie emigruj! „Amazonia” czeka w Teatrze Na Woli.

 

Komedia o zderzeniu marzeń z rzeczywistością, rozgrywająca się w środowisku artystów. Bohaterowie, walcząc z poczuciem niespełnienia, uciekają w świat pieniądza i konsumpcji lub zmierzają w stronę artystycznego radykalizmu i szaleństwa. „Amazonia” proponuje jeszcze jedno wyjście – dystans i rozładowanie napięcia śmiechem. Humor ma być postawą wobec świata, a nie sposobem na ucieczkę z niego.

 

W Polsce towarzyszy nam niejasne poczucie winy za to że żyjemy. Zewnętrznie jesteśmy wolni, mamy możliwości, a jednak czekamy żeby COŚ dało sygnał do startu. Czy prawdziwa jest tylko ta Polska umartwiona, cierpiąca, żałobna, wiecznie oglądająca się wstecz, czy nie nadszedł czas na inną Polskę kolorową i tropikalną?    - mówi Michał Walczak

 

Spektakl mówi o poczuciu niespełnienia i frustracji rzeczywistością - zjawiskach coraz bardziej powszechnych w Europie pogrążonej w kryzysie i szukającej pomysłu na samą siebie. Komedia w i o trudnych czasach.

 

Występują: Patrycja Soliman, Agata Wątróbska, Paweł Domagała, Łukasz Lewandowski, Krzysztof Stelmaszyk i Maciej Zakościelny.

 

Scenografia: Agnieszka Zawadowska

Muzyka: Anna Malarowska

Reżyseria światła: Magda Górfińska

 

Premiera 4 lutego 2011 w Teatrze Na Woli

Najbliższe spektakle: 5-6 lutego oraz 14-16 lutego godz.19.00

 

Link do dźwiękowego zwiastuna spektaklu:

http://www.youtube.com/watch?v=1bPLXfXdpUs

 

Dżungla woła. Pójdź za jej głosem!

 

Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego

Ul. Kasprzaka 22

01-211 Warszawa

Tel. 22 632 24 78

bilety@teatrnawoli.plcomments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--