Potańcówka przy muzyce tradycyjnej granej na żywo. Będzie to zabawa w dawnej manierze, porywająca nas pięknymi melodiami do świata tanecznej wspólnoty rodem z nizinnej Polski. Zagrają znakomici muzykanci młodego pokolenia, uczniowie mistrzów wiejskiego muzykowania, a zabawę poprowadzi wodzirej, uczeń wiejskich mistrzów tańca i śpiewu.

Kapela:
Mateusz Niwiński – skrzypce
Iga Wasilewska – skrzypce
Agnieszka Niwińska – bębenek obręczowy i baraban
Wodzirej:
Czesław Pióro – prowadzenie zabaw tanecznych

Kapela Niwińskich – ów muzyczny kolektyw tworzą Mateusz i Agnieszka Niwińscy, uczniowie mistrzów wiejskiej muzyki, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski, poszukujący rdzennego brzmienia muzyki wiejskiej, inicjatorzy i uczestnicy licznych działań na rzecz ożywiania rodzimej tradycji muzycznej. Swój wyjątkowy repertuar czerpią z muzyki skrzypcowej Polski centralnej i południowo-wschodniej – nauczony wprost od rdzennych muzykantów, odnaleziony w nagraniach archiwalnych i zapisach nutowych. Na koncie mają też wydaną płytę “Czas wesela”, ukazującą muzykę żydowską ukrytą w zapisach Oskara Kolberga i w pamięci wiejskich muzykantów. Współpracują też z innymi świetnymi instrumentalistami, grającymi muzykę tradycyjną.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
koncert

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--