01.03 obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" z tej okazji zapraszamy na projekcję obrazu K. Łęckiego - WYKLĘTY. Spotkanie filmowe poprowadzi historyk z IPN, filmoznawca Jakub Gołębiewski.

Tropieni i zabijani niemal jak zwierzęta. Większość z nich zginęła, a historia o nich przez lata była zakłamywana. Choć od 1 marca 2011 co roku obchodzimy święto państwowe poświęcone ich pamięci. Niestety w wielu kręgach do dziś uważani są za bandytów. Mowa o Żołnierzach Niezłomnych – członkach powojennego, antykomunistycznego podziemia w Polsce a także bohaterach opartej na faktach produkcji pt. „WYKLĘTY”.

To film o brutalnych czasach, niedocenionych bohaterach targanych dylematami i sporze o historię a także osamotnieniu, trudnej miłości i dramatach rodzin. Jego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę.

Szczegóły: www.dobremiejsce.org


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
dobre kino dobre miejsce dramat historyczny

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--