Teatr Akt POEzja

16.02 - 17.02
Zainspirowany życiem i twórczością E.A Poe spektakl POEzja - to retrospekcja obrazów epoki epatującej przywiązaniem do fantastycznych wizji umysłu, nieskrępowanego barierą czasu , ani przestrzeni. ,,Mowa pióra'' ma przełożenie na ,,język ciała'' , w mimice, gestach, poza słowami znajdują odzwierciedlenie emocje, u podnóża których leżało powstanie Ulalume, Kruka, Annabel Lee, Berenice, Zagłady domu Usherów, Zabójstwa przy Rue Morgue - arcydzieł literatury światowej.
Nie spodziewamy się i nie wymagamy wiary dla wielce poufnej skądinąd makabreski, którą chcemy pokazać. Bylibyśmy doprawdy szaleńcami, gdybyśmy się tego spodziewali w chwili, gdy własne nasze zmysły odmawiają nam swego świadectwa. O nie, szaleńcami nie jesteśmy i mamy zupełną pewność, że nie majaczymy.
A całe zamieszanie związane jest z osobą Allana Edgara Poe, który utracił kobiety, które kochał. Ich nieobecność odegrała dużą rolę w jego pisarstwie. Według Poego,który często koncentrował się na stracie i śmierci w swoich dziełach „śmierć pięknej kobiety jest bez wątpienia najbardziej poetyckim tematem na świecie”.
Naszym zamiarem jest jasne, treściwe i bezstronne podanie do wiadomości powszechnej szeregu nagich zdarzeń z zakresu życia domowego. Nie chcemy by zdarzenia owe w swych skutkach przeraziły Was, wzięły na męki, unicestwiły, bo ” co widzimy, co się zdaje, snem we śnie wciąż pozostaje”.
Reżyseria Roman Woźniak
Występują Agnieszka Musiałowicz, Karolina Banaszek, Marta Suzin, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński
Muzyka Robert Jędrzejewskicomments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
dramat pantomima teatr ruchuredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--