Wystawa i Aukcja Młoda Sztuka

12 Luty godz. 19:00
Malarstwo Lii Kimury z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem kolekcjonerów. Jej twórczość wyróżnia się na tle innych artystów, nie jest łatwa. Obrazy artystki intrygują, wzbudzają skrajne emocje. Mimo tego, że Kimura w wieku 7 lat opuściła Japonię, w jej obrazach widać wpływ kultury wschodu. Prace malarki wystawiane były w galeriach w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie. Natomiast jej pierwszą indywidualną wystawę będzie można oglądać od 12 lutego w Warszawie.

Kolejnym artystą o międzynarodowych korzeniach, którego prace pójdą pod młotek na lutowej aukcji młodej sztuki, jest Denys Molerio Peno. Kubański artysta ma na swoim koncie wiele zagranicznych wystaw, jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Francji, USA, Hiszpanii, Dominikanie, Kubie, Polsce. Malarz dwukrotnie był uczestnikiem Biennale w Hawanie. W swojej twórczości szczególnie koncentruje się na portrecie. Znakiem rozpoznawczym artysty jest wciąż powracający motyw chłodu na obrazach, który okala ciała portretowanych kobiet.

Na wystawie przedaukcyjnej zaprezentowana zostanie również kontrowersyjna praca Katarzyny Frankowskiej. To obraz, na którym artystka wciela się w postać Wilczycy Kapitolińskiej, karmiącej swoje młode. Praca była pokazywana m.in. w Galerii Crous w Paryżu oraz w ramach Bielskiej Jesieni – jednego z najważniejszych konkursów malarstwa współczesnego. Do jego laureatów należy m.in. Wilhelm Sasnal, obecnie jeden z najdroższych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich żyjących artystów. W 1999 roku początkujący wtedy malarz wyróżniony został Grand Prix.

Na aukcji pojawią się również prace m.in. Violi Tycz, Adama Wątora, Mirelli Stern, Franciszka Ledóchowskiego, Hanny Rozpary, Kamila Jakóbczaka czy Macieja Kozłowskiego.

Aukcja Młoda Sztuka: 12 lutego 2019, godz.19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 4-12 lutego 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:
https://desa.pl/pl/auctions/531/mloda-sztuka-12-lutego-2019-godz-19


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
aukcja kultura Sztuka wystawaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--