Program 1 Polskiego Radia i Best Art Concept zapraszają 14 lutego br. o godz. 19 do Studia Lutosławskiego na koncert Walentynkowy zatytułowany „Tango show dla zakochanych” w wykonaniu znakomitych artystów: KAYAH (śpiew), Daniela Olbrychskiego (recytacje) i SawraS Tango Orquesta w składzie: Grzegorz Lalek (skrzypce), Piotr Kopietz (bandoneon), Krzysztof Łochowicz (gitara ), Mirosław Feldgebel (fortepian) , Sebastian Wypych (kontrabas i kierownictwo artystyczne) oraz: Anna Iberszer i Piotr Woźniak - mistrzowie tanga .

W programie m. in.:
Astor PIAZZOLLA - Libertango, Maria de Buenos Aires, Esqualo, Oblivion, Adios Nonino, Carlos GARDEL - Por Una Cabeza, Jacop GADE – Jalousie, Jerzy PETERSBURSKI - Już nigdy, Tango Milonga, Odrobina szczęścia w miłości, To Ostatnia Niedziela, Władysław SZPILMAN - W małym kinie, Artur GOLDA - Jesienne róże, Henryk WARS - Umówiłem się z Nią na dziewiątą, Gerardo Matos RODRIGUEZ - La Cumparsita

SawarS Tango Orquesta - założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha, jedyny w Polsce i jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry oraz składem do dawniej istniejących w Argentynie "Orquesta Tipica".
Po wielu doświadczeniach muzyków współtworzących tak wybitne zespoły jak: Tangata Quintet, czy Machina del Tango, artyści postanowili wspólnie rozpocząć nową tangową podróż, tworząc SawarS Tango Orquesta.
Kompilacja kompozycji polskich i argentyńskich w repertuarze zespołu nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i przypomina ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów polskich okresu międzywojennego.
Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 4000 tang polskich z tego okresu, ale także tang napisanych przez uwięzionych w gettcie warszawskim polskich - żydowskich kompozytorów.
Jeden z najwybitniejszych poetów tanga - Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy, dlatego w skład SawarS Tango Orquesta wchodzą najwybitniejsi polscy mistrzowie, tancerze tanga.

Bilety do kupienia na stronie: studiangran.com.pl oraz w kasie przed koncertem.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--