Zlokalizuj Swoją Torbę

08 Grudzień godz. 12:30
08 grudzień 2018, sobota
godz. 12:30
Bilety: wstęp wolny Studnia MAL, zapisy 22 835-54-44 lub: info@bok-filia.eu
Rodzinne warsztaty ozdabiania płóciennych toreb za pomocą szablonów, przedstawiających charakterystyczne dla okolicy osiedla Wólka Węglowa symboli, budynków, drzew, obiektów.

Białe torby z płótna są fajne, ale takie zwykłe i nudne… Dlatego wykorzystamy ich potencjał i zmienimy je tak, że będą niepowtarzalne i nasze, bo wólczyńskie!

Na podstawie wybranych zdjęć, związanych z historiami lokalnymi Wólki Węglowej przygotujemy szablony, które następnie za pomocą specjalnych farb do tkanin przeniesiemy na płócienne torby.

Zdjęć z historiami lokalnymi mamy pod dostatkiem – Kto chętny na szablon z wizerunkiem Oskara Saengera – przedwojennego wólczańskiego przedsiębiorcy, społecznika i wizjonera, który chciał wybudować tramwaj prowadzący do Puszczy Kampinoskiej? A kto chciałby szablon dworku myśliwskiego z Opalenia lub drewnianej wiaty, pod którą pewnie nie raz odpoczywał a może i kiełbaski z ogniska konsumował? Zapraszam do sąsiedzkiego warsztatowania i toreb ozdabiania!

Zajęcia poprowadzi nasz 12 letni sąsiad Tymek, który tematem lokalnych toreb zainspirował się w czasie zajęć z grupą młodzieży z Lisewa Malborskiego z Żuław. Zainspirował się a następnie postanowił temat puścić dalej w świat!

comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--