Spektakl Noc Helvera

16 Grudzień godz. 17:00
TYTUŁ Noc Helvera.

AUTOR Ingmar Villqist

ADAPTACJA I REŻYSERIA Mariagiovanna Rosati Hansen

WYSTĘPUJĄ Monika Świtaj- Milczarek, Patryk Marek Pawlak

SCENOGRAFIA Wojciech Paweł Rygalski

ŚWIATŁO I DŹWIĘK: Dominika Maria Malczyńska

Czas trwania spektaklu: 1h 15min

OPIS SPEKTAKLU:

Historia w spektaklu, osadzona jest w atmosferze wojny, niosącej ze sobą nienawiść i przemoc, zwłaszcza w stosunku do osób odmiennych. Ta niełatwa rzeczywistość, w której przychodzi egzystować Helverowi i jego opiekunce Karli, ukaże także jak wielką cnotą jest miłość i poświęcenie.
Uświadomi nam również, że mimo upływu lat i wzrostu poziomu rozwoju społecznego, konflikt tragiczny bohatera, czyli sytuacja bez wyjścia, wciąż może być aktualna. Spektakl „Noc Helvera” w reżyserii Mariagiovanny Rosati Hansen miał swoją premierę w Teatro Abarico w Rzymie, gdzie został zaprezentowany w wersji polsko-włoskiej z Patrykiem Pawlakiem i Miriam Spera. Dla publiczności
polskiej zaprezentujemy wersję w całości po polsku, a w głównych bohaterów wcielą się, Monika Świtaj – Milczarek i Patryk Pawlak.

Tym samym będzie to również pretekst do wymiany kulturalnej
między Polską i Włochami oraz zaprezentowanie uniwersalności sztuki i jej rozumienia w innych narodach.

Projekt wsparty przez Istituto Teatrale Europeo w Rzymie oraz Centrum Wielokulturowe w Warszawie, MDK OCHOTA, Pracownia Duży Pokój, DK Śródmieście w Warszawie.


Spektakl z Tłumaczami języka migowego.

Wszystkie wydarzenia są BEZPŁATNE
dzięki finansowaniu przez m. st. Warszawę


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--