Program 2 Polskiego Radia, Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia zapraszają 7 listopada br. o godz. 19 do Studia Lutosławskiego na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która zaprezentuje piosenki z nowego albumu pt. „Płyń Wisełko”, wydanego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wykonawcy:
Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon
Lena Nowak - klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka, śpiew
Jakub Fedak - wibrafon, śpiew
Krzysztof Baranowski - gitara, mandolina, śpiew
Łukasz Owczynnikow - kontrabas, śpiew
Radosław Mysłek - instrumenty perkusyjne


W programie polskie piosenki lat 20. i 30. opowiadające o życiu żołnierzy - najbardziej zasłużonych w walce o wolność. Piosenki opowiadają o codzienności ułanów, ich dziewcząt, przyjaciół, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru. W nowym opracowaniu zespołu te piosenki brzmią sentymentalnie, dansingowo i lekko, tak by służyły radosnemu świętowaniu.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Zespół wybiera to, co najpiękniejsze w muzyce okresu dwudziestolecia i czasów powojennych : wzruszające walce, tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. Orkiestra wykonuje ten repertuar, zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.
Warszawska Orkiestra Sentymenatlana zadebiutowała na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”.
W maju 2017 roku ta debiutancka płyta otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program 2 Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja” oraz Wirtualne Gęśle - wyróżnienie przyznane przez internautów za najlepszą folkową płytę roku 2016.

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem.

comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--