Koncert Moribaya - premiera płyty KELEN.

26 Październik godz. 20:30


Kelen oznacza pierwsza. Pierwsza płyta, będąca zapisem pierwszego okresu istnienia zespołu, pierwszych poszukiwań muzycznych, obejmujących lata 2015-2017. Na płycie słychać inspiracje przywiezione z naszej podróży do Mali oraz inspiracje senegalskie, o które wzbogacił nas Amadou. Na Kelen wybrzmiewają rytmy z całego regionu Afryki Zachodniej, które nas zachwycały i które zaaranżowaliśmy w zupełnie autorski sposób.

Cena biletów na koncert to symboliczne 10 zł na pokrycie kosztów techniczno-organizacyjnych koncertu.
Bilety do kupienia tu: https://goout.net/pl/bilety/moribaya/qjmd/
lub przy wejściu.
Płytę będzie można nabyć w formie materialnej w specjalnej cenie premierowej 30 zł.
DRUKARNIA ul. Mińska 65

www.moribaya.pl
Moribaya to grupa artystów, pasjonatów i podróżników z Polski, Burkina Faso, Senegalu i Australii. Połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się fundamentem wspaniałej przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach. Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz ekspresyjny taniec tworzą z każdego widowiska pełną wrażeń podróż do źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią rytmy i melodie inspirowane muzycznym folklorem kultury Manden, obejmującej tereny Gwinei, Mali, Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej i Senegalu. Grupa wykonuje swoje utwory na autentycznych, tradycyjnych instrumentach afrykańskich takich jak bębny djembe i dundun, flet fula, balafon, tama, ngoni, kora, krin, carignian i djabara. Członkowie zespołu wielokrotnie podróżowali do Afryki oraz krajów Europy by pobierać lekcje od mistrzów muzyki i tańca afrykańskiego, co owocuje licznymi nawiązaniami do tradycyjnych fraz granych na bębnach oraz autentycznych kroków tanecznych. Najlepiej sprawdźcie nas sami na żywo!


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
Afryka etniczna etno folk koncert moribayaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--