"Emigranci" - spektakl

14 Październik godz. 18:00
O spektaklu:

Połowa lat 70. XX wieku. Sylwestrowa noc w kamienicy czynszowej w jednym z krajów Europy Zachodniej. Podczas gdy na piętrze trwa noworoczne przyjęcie, w piwnicy dwójka emigrantów – inteligent i chłopo-robotnik – prowadzą ożywioną dyskusję. Kim są i dlaczego znaleźli się na emigracji? Czy na pewno mówią o sobie prawdę, a ich spotkanie rzeczywiście jest przypadkowe?

Błyskotliwie napisane rozmowy inteligenta i chłopo-robotnika podszyte są charakterystycznym dla Sławomira Mrożka poczuciem humoru. Z poziomu absurdalnej anegdoty potrafią niespodziewanie skręcić w stronę zagadnień i pytań uniwersalnych. Autor oferuje labirynt znaczeń i intelektualną układankę, a realistyczna przypowieść zamienia się w uniwersalną parabolę. „Emigranci” po odarciu z historycznego i politycznego kontekstu czasów, w których powstali, okazują się tekstem wyjątkowo żywym i współczesnym.

Reżyseria: Paweł Frąckiewicz

Występują: Krzysztof Kuc, Paweł Frąckiewicz

Czas spektaklu: 2 godz.15 min, 1 przerwa 15 min.

Wstęp wolny!


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--