« Złe Dziewczyny» to reportaż fotograficzny, który opowiada
o piłkarkach żeńskiej drużyny warszawskiego klubu AKS ZŁY.
AKS ZŁY to pierwszy demokratyczny ‘fun-owned’ klub sportowy w Polsce,
w którym każdy członek Stowarzyszenia decyduje o jego funkcjonowaniu. Żeńska drużyna «Złego» tworzy niesamowity zespół, skupiający silne kobiety i dziewczyny z różnych środowisk, w różnym wieku, o różnym światopoglądzie, orientacji seksualnej i sprawności fizycznej.
Są też w składzie zawodniczki głuche i niedosłyszące, porozumiewające się z innymi za pomocą migania. Wszystkie łączy ogromna miłość do piłki nożnej.
Julia zaczęła fotografować dziewczyny wiosną 2018 roku. Na zdjęciach odnaleźć można pot, łzy, determinację, ale także niepowtarzalne poczucie wspólnoty. Julia Szabłowskaja swoją serią pokazuje różnorodność i odmienność Złych Dziewczyn oraz ich wielką pasję do piłki nożnej.

Wernisaż połączony będzie ze spotkaniem panelowym o homo-les-bi-transfobii w sporcie, które zacznie się o godz. 18.00 w DBJ, przy ul. Brackiej 25. Więcej informacji o debacie: https://www.facebook.com/events/572955559815006/.

Oba wydarzenia odbędą się w ramach minifestiwalu Futbol Przeciw Homofobii, zorganizowanego przez Stowarzyszenie «Chrząszczyki» z okazji corocznej inicjatywy FARE Network pod nazwą Football People Action Weeks 2018.

Kuratorem wystawy jest Karina Krystosiak. Wystawę będzie można oglądać w dniach 17/10-17/11/2018 w Galerii Jabłkowskich przy ul. Chmielnej 21.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--