Koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka

14 Październik godz. 17:00
Warszawska Kapela z Targówka jest jedną z najlepszych kapel w Polsce. Założycielami zespołu w 1995 r. są Senior Jerzy Pasztaleniec oraz Synowie, Paweł i Dariusz Pasztaleniec.
Zespół gra folklor Warszawski, w repertuarze znajdują się szlagiery Stanisława Grzesiuka największego Barda powojennej Warszawy takie piosenki jak: U Cioci na imieninach, Bal na Gnojnej, Zimny Drań, i wiele innych stały się Przebojami w nowych aranżacjach folkloru miejskiego Warszawy.

W repertuarze Kapeli znajdują się również piosenki R E T R O czyli lata 20-ste, i 30-ste zeszłego wieku, Repertuar sceny Kabaretowej i Teatralnej tamtych lat, autorów: Petersburski, Włast czy Gold. Nie zabraknie także własnych kompozycji utrzymanych w klimacie folkloru miejskiego.

Zespół jest laureatem prestiżowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki R E T R O Fundacji Mieczysława Fogga pod patronatem ministra Kultury i Sztuki I Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rodziny Foggów.

SKŁAD ZESPOŁU:
PAWEŁ PASZTALENIEC – Banjo, klarnet, wokal
DARIUSZ PASZTALENIEC – Akordeon , wokal
AGNIESZKA WOJAKOWSKA – Skrzypce , wokal
JAN ROSŁON – Gitara akustyczna , wokal
WIESŁAW LEŚNIEWSKI Akordeon , wokal
PAWEŁ HARASIM – Kontrabas , wokal


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
folk koncert live muzyka

Podobne wydarzenia:

Praska orkiestra Dream upredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--