Mimo zdrowej mody na ruch, która zagościła w Polsce, wciąż niemal co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Najbardziej aktywni są młodzi mieszkańcy dużych miast, od 15. do 24. roku życia. (dane: MultiSport Index 2018) W bezruchu zastygają dzieci i seniorzy. Według badań na aktywność fizyczną duży wpływ mają nawyki sportowe i aprobata najbliższego otoczenia, na przykład rodziny i znajomych. Sportowo – rodzinny Piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu może sprawić, że okazjonalna aktywność fizyczna stanie się dobrym nawykiem na co dzień, który wesprze nie tylko zdrowie, ale także dostarczy dawki endorfin.W strefie dla dzieci po raz pierwszy w stolicy zaprezentowane zostanie projekt Aktywne Szkoły MultiSport. To 8 stacji sportowych, które łączą multimedialną technologię i ruch w formie zabawy rodem z Gwiezdnych Wojen. Pod okiem wykwalifikowanych animatorów dzieci będą mogły stanąć w szranki z puszystymi Potworami Galaktyki Bezruchu. Pokonać je będą mogły, wykonując ćwiczenia sportowe dostosowane do wieku i możliwości dzieci - np. bieg wahadłowy, siła ścisku czy zwis na drążku. Więcej informacji na temat projektu Aktywne Szkoły MultiSport odnaleźć można na stronie: www.aktywneszkoly.pl. Dzieci będą mogły także spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, a na najmłodszych czekać będzie kolorowa strefa malucha.


Podczas Pikniku w strefie MultiSport nie zabraknie atrakcji dla rodziców i dziadków – w programie m.in. konsultacje z dietetykami, fizjoterapeutami, masaże, pomiary składu ciała. Pragnienie będzie można ugasić zdrowymi koktajlami przygotowanymi za pomocą rowerowych blenderów napędzanych siłą mięśni. Zajęcia sportowe napędzać będzie muzyka puszczana przez najstarszą didżejką w Polsce, czyli DJ Wikę. O godz. 15:00 ze sceny głównej Pikniku DJ Wika nada rytm wielkiej międzypokoleniowej Zorbie. Bo sport jest dla każdego, niezależnie od wieku!

Organizatorem Pikniku z okazji Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Za jej sprawą Fundacji Zwalcz Nudę we wrześniu 39 polskich miast spróbuje rozruszać dzieci, ich rodziców i dziadków. Szczegółowe informacje na temat planowanych wydarzeń odnaleźć można na stronie internetowej: www.narodowydziensportu.pl.


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--