02 wrzesień 2019, poniedziałek
godz. 13:30
Bilety: Bilety do nabycia na stronie Toru oraz w kasach biletowych w dniu wydarzenia. Dzieci do 18. roku życia - wstęp wolny.
W pierwszą wrześniową niedzielę na Torze Służewiec usłyszymy języki z całego świata, rozmawiające o jednym - o gonitwie organizowanej przez tegorocznego głównego Partnera Toru – Grupę Westminster. Gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster to pierwsza tego typu inicjatywa na warszawskim obiekcie i jednocześnie punkt kulminacyjny współpracy z Torem Służewiec. Nagroda Przyjaźni Westminster obok Derbów i Wielkiej Warszawskiej ma szansę zapisać się jako kolejne, najwyższej rangi wydarzenie organizowane na warszawskim torze. – Cieszę się, że Grupa Westminster może zaistnieć w tegorocznym kalendarzu wyścigów na Torze Służewiec – mówi Marian Ziburske, właściciel Grupy Westminster, pomysłodawcy i fundatora nagrody. – Liczę, że nasza gonitwa pozytywnie wpłynie na atrakcyjność wyścigów konnych w Warszawie, a także będzie istotnym elementem w promocji wyścigów w Polsce – mówi Ziburske. Grupa Westminster w tym roku była również fundatorem dodatkowych nagród w lipcowej Gonitwie Derby w wysokości 50 000 zł dla pierwszej piątki oraz patronem honorowym Nagrody Próbnej dla dwulatków polskiej hodowli.

Impreza rozpocznie się o godz. 13.30, a ostatni wyścig wystartuje o 17:30. W tym czasie będzie można podziwiać gotowe do startu konie, spotkać trenerów, dżokejów, celebrytów oraz wielu znamienitych gości Toru z kraju i zagranicy. Pasjonaci wyścigów konnych będą z pewnością wyczekiwać godziny 16:00, kiedy to ruszy międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych koni na dystansie 2000 m. Wtedy to będziemy świadkami unikatowej rywalizacji m.in. niemieckiego championa Geparda z polskim ogierem Magnetic. Z nimi zmierzy się elita koni wyścigowych m.in. z Polski i Czech. Zwycięzca otrzyma bezpłatnie dziką kartę umożliwiającą start 3 października br. w berlińskiej gonitwie w Hoppegarten, w której startują najlepsze konie świata.
Zainteresowani powinni mieć na uwadze, że na trybunie honorowej obowiązuje dress code, z którym można zapoznać się na stronach internetowych Toru Służewiec Ceny biletów: od 5zł. Dzieci do 18. roku życia oraz osoby powyżej 60. roku życia wchodzą do strefy B bezpłatnie.

Na Tor Służewiec można dojechać komunikacją miejską, m.in. jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”), linie 148 i 331 (przystanek „Poloneza”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do Alei Wyścigowej. Dla samochodów wjazd jest od ulicy Puławskiej 266.

NAGRODA PRZYJAŹNI WESTMINSTER/WESTMINSTER FREUNDSCHAFTSPREIS – L (kat. A) 105000 zł (60000-24000-12000-6000-3000) Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych koni. (2000m) Opłata za zapis 1500 zł. W gonitwach międzynarodowych, przy których nie podano terminu zapisu, obowiązuje termin jak w pozostałych gonitwach rozpisanych na dany dzień.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--