Zapraszamy na wystawę zdjęć z misji z Tanzanii autorstwa państwa Elżbiety i Zbigniewa Jęczmyków.

Fotografie przedstawiają zapis z wyjazdu, który misjonarze wspominają następująco: "Nasz wyjazd był jak dar z nieba. Miejscem, pracy misyjnej, do którego zostaliśmy posłani był rządowy ośrodek Buhangija niedaleko miasta Shinjanga na południe od Jeziora Wiktoria. Jest to miejsce gdzie przebywają dzieci niewidome, głuchonieme i albinoskie. Skierowanie nas przez SMA (Stowarzyszenie Misji Afrykańskich - http://www.sma.pl/) do tego ośrodka było zrozumiałe ze względu na nasze doświadczenie zawodowe. Naszym zadaniem było zajmowanie się dziećmi niewidomymi i albinoskimi. Spotkaliśmy tam wiele dobra od ludzi ale głównie spotkaliśmy DZIECI. To one potrzebują bliskiej obecności, bycia dla nich i choć bardzo biedne dla każdego mają szczery piękny uśmiech. Naprawdę warto było".

Przy okazji wystawy warto się zastanowić czy każdy z nas nie powinien w jakiś sposób włączać się w misje. Jedną z dostępnych możliwości jest DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA W AFRYCE (http://www.solidarni.sma.pl/duchowa-adopcja-19582/opis-projektu-19588).

www.dobremiejsce.org


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
foto misje wystawaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--