Już po raz ósmy, Fundacja Przestrzeń Filmowa, organizuje warszawską edycję międzynarodowego konkursu - 48 Hour Film Project. Weekend filmowy, podczas którego zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, będą przygotowywali filmy konkursowe, rozpocznie się 28, a zakończy 30 września 2018 roku, w Warszawie. Jest o co walczyć, bo oprócz nagród rzeczowych można wygrać wyjazd na festiwal Filmapalooza, a nawet pokaz swojego filmu na festiwalu w Cannes!Festiwal 48 Hour Film Project, odbywa się w 140 miastach na świecie, a w Polsce organizowany jest od siedmiu lat. Konkurs polega na zgłoszeniu ekipy, która przygotuje krótkometrażowy film w weekend. Produkcja musi zawierać 3 elementy podane przez organizatora: linijkę tekstu, imię i nazwisko jednej z postaci, zawód bohatera oraz wylosowany gatunek filmowy. Wytyczne ogłaszane są podczas tzw. “kick offu”, wydarzenia rozpoczynającego wyścig z czasem.Powstałe filmy, będzie można zobaczyć w drugim tygodniu października w kinie Elektornik. Następnie zostaną ocenione przez jury, którego skład poznamy na początku września.
W ostatniej edycji jurorami byli Piotr Woźniak- Starak, Michał Sobociński oraz Bodo Kox. Nagrody przyznawane są w 14 kategoriach, a laureaci mogą się spodziewać statuetek, nagród rzeczowych oraz voucherów na warsztaty. Zwycięzcy otrzymają również bilety lotnicze na festiwal Filmapalooza w USA, gdzie powalczą o projekcję swojego filmu na Short Film Corner podczas festiwalu w Cannes.Do konkursu może zgłosić się każdy! Bez względu na swoje doświadczenie, wiek bądź liczbę osób w ekipie. Co roku organizowana jest również grupa na Facebooku, która umożliwia pojedynczym osobom znalezienie ekipy filmowej. Wystarczy się do niej zgłosić, a z pewnością uda się znaleźć innych entuzjastów kręcenia filmów i adrenaliny!W tym roku oprócz samego weekendu konkursowego, organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących. Zgłoszone ekipy filmowe będą miały okazję wziąć udział w serii spotkań, tzw. “Meet&Greet”, które odbędą się w restauracji “Eufemia”. Podczas nich osoby zainteresowane festiwalem spotkają się z ekipami oraz jurorami, którzy uczestniczyli we wcześniejszych odsłonach konkursu. Jest to doskonała okazja aby poznać sposoby na zrobienie filmu w tak krótkim czasie.Kolejne wydarzenia przygotowane przez organizatorów to warsztaty filmowe. Osoby biorące udział w tegorocznej edycji konkursu, będą mogły wziąć bezpłatny udział w szkoleniach z pisania scenariusza, warsztatach operatorskich, a także Master Class reżyserskich. Lista prowadzących zostanie ogłoszona wkrótce.Rejestracja rozpocznie się 9 lipca 2018. Formularz rejestracyjny będzie dostępny na naszej stronie internetowej http://www.48hfppoland.pl/ oraz Facebooku - 48HFP Poland.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--