Zastanawiacie się, jak ciekawie spędzić letnie dni? Wola Park zaprasza na niezwykłe warsztaty w niecodziennym miejscu - do Ogrodu Społecznego, w którym czas upływa w wyjątkowej atmosferze. W dniach 14-16 czerwca przed centrum handlowym w Ogrodzie Wola miłośnicy przyrody i rękodzieła będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, które poprowadzą znani i lubiani animatorzy - Kasia Ogórek, Marcin Gładki i Maria Półtorak. W czwartek i piątek wspólnie z uczestnikami będą wykonywać marokańskie świeczniki, wianki ze świeżych kwiatów i domowe zielniki. W sobotę przygotowano z kolei animacje dla dzieci. Najmłodsi pod okiem prowadzących będą sadzić zioła i przygotowywać własnoręcznie doniczki.

Nadchodzące warsztaty „Dekoruj do Woli” to propozycja dla wszystkich, którzy mają ochotę poznać nowych ludzi, nauczyć się co nieco o roślinności i lubią prace rękodzielnicze. To również świetna okazja, by przekonać się jak funkcjonuje Ogród Wola, czyli ogród społeczny oraz by rozpocząć przygodę w miejskim ogródku.

- Od maja w Wola Parku działa Ogród Społecznościowy - Ogród Wola. W jego projektowanie angażują się nasi sąsiedzi, społecznicy, miłośnicy przyrody. Wspólnie sadzą rośliny i o nie dbają. By pokazać to, co się w nim dzieje oraz jak przyjemna jest tego rodzaju aktywność, kolejną edycję warsztatów „Dekoruj do Woli” postanowiliśmy zorganizować właśnie tam. Jesteśmy przekonani, że spotkania w Ogrodzie Wola będą ciekawą atrakcją, a sam ogród zyska kolejnych opiekunów - mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, kierownik działu marketingu Wola Parku.Marokańskie świeczniki
Jak lato, to spotkania na powietrzu. By je miło spędzić, warto zadbać o wspaniałe towarzystwo oraz o wyjątkowy entourage. Ciekawą propozycją na oprawę miejsca spotkania są marokańskie świeczniki. Wykonane samodzielnie mają nie tylko większą wartość, ale stają się unikatową ozdobą. Jak wykonać własnoręcznie taką dekorację, podczas czwartkowych i piątkowych warsztatów, pokaże i opowie Kasia Ogórek - autorka jednego z najpopularniejszych blogów DIY w Polsce. Przy pomocy farb do szkła i kawałka drutu wyczaruje z uczestnikami niezwykłe akcesoria.

Piękne wianki
Ozdobić można nie tylko przestrzeń, w której spędzamy czas, ale również głowę. Po co? Żeby było jeszcze atrakcyjniej, zabawnie i żeby świetnie wychodzić na zdjęciach! Podczas spotkań w Ogrodzie Wola znany warszawski bukieciarz i florysta - Marcin Gładki - pokaże, jak piękne dzieła można stworzyć z kwiatów i żywych roślin. Podczas warsztatów razem z uczestnikami wykona wspaniałe wianki. Umiejętność tworzenia takich ozdób z pewnością przyda się podczas niejednej ogrodowej imprezy w gronie przyjaciół.

Domowe zielniki
Zielnik to coś, co każdy miłośnik roślin powinien mieć w swoim domu. Jak zrobić go własnoręcznie, zaprezentuje na warsztatach Maria Półtorak - bukieciarka, florystka, autorka stroików świątecznych, lasów w butelce i innych dekoracji na każdą okazję. Warto się wybrać na jej zajęcia, bo kto raz spróbuje założyć własny ogródek w doniczkach, nie będzie w stanie wyobrazić sobie mieszkania bez aromatu świeżych ziół.

Dla dzieci
Wola Park przygotował również warsztaty ogrodniczo-plastyczne dla dzieci. W sobotę animatorzy pokażą najmłodszym jak zasadzić zioła, dbać o nie i na co zwracać uwagę podczas wzrostu roślin. Dodatkową atrakcją będą zajęcia plastyczne. Dzieci samodzielnie przygotują doniczki na swoje sadzonki, które będą mogły zabrać ze sobą do domu.

Uwaga!
Na warsztaty obowiązują zapisy. Rezerwacja miejsc odbywa się poprzez internetowy formularz umieszczony na stronie www.wolapark.pl.

HARMONOGRAM:
14.06 11:00-12:30 Marokańskie świeczniki
14.06 13:00-14:30 Wianki ze świeżych kwiatów
14.06 15:00-17:00 Domowy zielnik
15.06 11:00-12:30 Marokańskie świeczniki
15.06 13:00-14:30 Wianki ze świeżych kwiatów
15.06 15:00-17:00 Domowy zielnik
16.06 10:00-20:00 Animacje dla dzieci


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--