Jedno z ostatnich spotkań w ramach Maja na Foksal poświęcimy zmarłej niedawno ś.p. Oldze Johann.
Zapraszamy na film Majki Dłużewskiej „Patrzę na Ciebie Warszawo” - 13 czerwca (środa) g. 18.00, Dom Dziennikarza Foksal 3/5.

Film „Patrzę na Ciebie Warszawo” w reżyserii Marii Dłużewskiej oddaje prawdziwy, ciepły wizerunek osoby, która przez całe życie z pasją działała na rzecz wolności i zacieśniania wspólnoty Polaków. Misję tą realizowała wspólnie z mężem, Wiesławem Johannem, który jako adwokat bronił opozycjonistów w okresie PRL.
Olga Johann była wieloletnią radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Rady Miasta, a od 2014 r. z ramienia PiS pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Warszawy. Podejmowała liczne inicjatywy, mające na celu przywrócenie dobrej pamięci Żołnierzy Wyklętych – m.in. dzięki jej wysiłkowi, jedna z ulic na warszawskim Bemowie przyjęła nazwę Żołnierzy Wyklętych. W latach 80-tych wspólnie z mężem Wiesławem Johannem wspierała działania opozycji antykomunistycznej. Oboje prowadzili otwarty dom, w którym udzielali pomocy, porady i pocieszenia wszystkim prześladowanym.

Sylwetkę bohaterki filmu przedstawi red. Filip Frąckiewicz, prowadzenie spotkania red. Ewa Tylus.
Zapraszamy!


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--