Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską

16 Czerwiec godz. 11:30
Matsuri, czyli festiwal, święto, to głęboko osadzony w tradycji, nieodłączny element kultury japońskiej. Jest to niezwykle barwne wydarzenie z paradami, występami tanecznymi i muzycznymi oraz oczywiście dobrym jedzeniem. Na scenie warszawskiego Matsuri wystąpią tancerze, którzy przybędą prosto z Japonii. Nie tylko zaprezentują swoje umiejętności, ale także zaproszą uczestników do wspólnej zabawy.

Taneczne oblicze Japonii jest bardzo zróżnicowane, o czym będzie się można przekonać podczas wydarzenia – od niezwykle dynamicznych tańców ludowych jak Awa odori czy yosakoi z wyspy Shikoku, po eleganckie i wysublimowane występy nawiązujące do japońskich sztuk teatralnych (jiutamai). Nie zabraknie także występów muzycznych – poznamy delikatne dźwięki instrumentu koto (rodzaj cytry) i przekonamy się, jak szybko i dynamicznie można grać na trzystrunowym shamisenie. Przybyły na tę imprezę mistrz shamisenu słynie z tego, że potrafi wydobywać dźwięki instrumentu z największą ma świecie prędkością nadając tradycyjnym aranżacjom dynamizmu i nowoczesności.

Adepci japońskich sztuk walki pokażą rezultaty swoich ćwiczeń, a śmiałków zaproszą do spróbowania swoich sił na macie. Nie będą nudzić się dzieci – dla nich przygotowano atrakcyjne gry i zabawy zręcznościowe. Miłośnicy kulinariów będą mogli spróbować rozmaitych japońskich smakołyków i przekonać się, jak bogata jest kuchnia Kraju Kwitnącej Wiśni. Chętni przymierzą tradycyjne letnie stroje i otrzymają swoje imię wykaligrafowane po japońsku. Chwili wytchnienia będzie można zażyć przy czarce wyśmienitej japońskiej herbaty podanej tradycyjnie podczas kameralnych spotkań.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
japonia kultura Japonii muzyka taniecredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--