„Unobtainum” wystąpi w Otwartej Rampie w Warszawie. Artyści zagrają instrumentalną muzykę współczesną oraz muzykę świata inspirowaną różnymi stylami i kulturami. W programie znajdą się także utwory nawiązujące do twórczości Witkacego i Haliny Poświatowskiej.


Unobtainum wystąpi w składzie: Marek Jakubowicz (gitara), Michał Ruksza (fortepian, syntezatory) oraz Anna Sandowicz (wokal). Artyści stworzą niepowtarzalną muzyczną przestrzeń, którą wypełnią swoimi kompozycjami oraz zaskakującą, instrumentalną improwizacją. Publiczność usłyszy utwory gitarowo-fortepianowe, a także poczuje wyjątkowe brzmienie głosu Anny Sandowicz. Artyści Unobtainum przygotowali także jazzowe aranżacje wybranych utworów Witkacego („Dla Chorych Diabłów”) oraz Haliny Poświatowskiej („Jeśli chcesz mnie zatrzymać…”).

UNOBTAINUM to projekt muzyczny zapoczątkowany przez Marka Jakubowicza (gitara) i Michała Rukszę (fortepian, syntezatory). Ich muzyka opiera się na dojrzałości dźwięku, kompozycji i wirtuozerii. Artyści grają autorskie kompozycje inspirowane muzyką świata, stylami i kulturami z różnych zakątków globu. Do wspólnych występów zapraszają także artystów teatralnych, wokalistów i instrumentalistów.
Więcej na:www.unobtainum.com

Marek Jakubowicz - kompozytor, gitarzysta. Ukończył improwizację jazzową w Berklee College of Music. Tworzy muzykę instrumentalną, jazzową, world music, gra także na sitar. Jego płyta Feelings (Multikulti) została uznana przez JazzWrap za jeden z najlepszych albumów jazzowych 2012 roku. Marek Jakubowicz jest założycielem projektu Unobtainum.
Michał Ruksza - pianista, kompozytor. Studiował w Poznańskiej Akademii Muzycznej. Swoim stylem nawiązuje do skandynawskiego jazzu, jednak od wielu lat podąża własną drogą, tworząc niepowtarzalną formę improwizacji jazzowej. Jest współzałożycielem projektu Unobtainum.
Anna Sandowicz – aktorka teatralna i telewizyjna, wokalistka. Absolwentka PWSFTiT w Łodzi oraz wydziału aktorskiego w Actors Temple w Londynie. W latach 2004-2007 związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, a w latach 2010-2016 z Teatrem Polskim w Poznaniu. Współpracuje także z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Słowackiego w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Radomiu czy Teatrem Scena w Warszawie. Prowadzi zajęcia aktorskie i wokalne m.in. w Teatrze Rampa w Warszawie i Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Jest ambasadorką Fundacji Kulturalne Dzieci. Bierze udział w telewizyjnych produkcjach, przez lata związana była z serialem „Barwy Szczęścia „. Jej pasją jest muzyka oraz kultura wschodu.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--