Latem, gdy żar leje się z nieba, dzieją się czasami dziwne rzeczy. Najlepszym przykładem będą cztery wyjątkowe filmy, których akcja toczy się podczas najcieplejszej pory roku.

Program pokazu:

Plażowe flagi, reż. Sarah Saidan (Francja) 14’

Vida jest młodą irańską ratowniczką. Marzy o uczestnictwie w międzynarodowych zawodach ratowników. Sytuacja zmienia się, gdy do zespołu dołącza utalentowana Sareh.

Genesi, reż. Donatella Altieri (Włochy ) 18’

Giovanni, mężczyzna u schyłku życia, traci swoją ukochaną córkę. Nie mogąc pogodzić się ze stratą, wraca do miejsc, które pamięta z dzieciństwa. Przypominając sobie ból po śmierci ojca, próbuje ostatecznie pogodzić się z uczuciem pustki.

Ze wsi Grunwald, reż. Artur Wierzbicki (Polska) 21’

Portret mieszkańców naznaczonego wielką historią Grunwaldu. Jak naprawdę wygląda życie w jednej z najsłynniejszych polskich wsi?

Kłamczuchy, reż. Robert Hloz (Czechy) 27’

Obawiając się kary grupka dzieciaków ukrywa zwłoki kolegi, zamiast zgłosić sprawę na policję. Ale żaden plan nie jest doskonały. A może ten jest?

Czas pokazu: 80 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
filmy kino niezależne na zakręcie off pokazredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--