Program 2 Polskiego Radia i Fundacja Sonoris zapraszają 20 maja br. o godz. 18 do Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego na koncert jubileuszowy Chóru Polskiego Radia.
W programie pierwszego z cyklu koncertów jubileuszowych zabrzmią: „Six Chansons” Paula Hindemitha, „3 Chansons de Charles d’Orléans” Claude'a Debussy'ego oraz „Six Fire Songs on Italian Renaissance Poems” Mortena Lauridsena. Chór Polskiego Radia poprowadzi jego chórmistrzyni i dyrektor artystyczna Maria Piotrowska-Bogalecka.

Chór Polskiego Radia świętuje Jubileusz 70-lecia. Został powołany do życia w października 1948 roku za sprawą znakomitego dyrygenta i kompozytora Jerzego Gerta. Chór Polskiego Radia specjalizuje się w repertuarze obejmującym zarówno muzykę a cappella, jak i formy wokalno-instrumentalne. Na przestrzeni 70 lat swego istnienia występował z najlepszymi orkiestrami i zespołami kameralnymi, prezentując się podczas najsłynniejszych festiwali muzycznych w Polsce i Europie. Dokonał też wielu ważnych dla historii muzyki prawykonań.

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed koncertem.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--