Fundacja Art Connection zaprasza na koncert kameralny, który odbędzie się w niedzielę 27 maja o godzinie 18.30, w Kościele św.Zygmunta przy pl. Konfederacji 55.

Solistką koncertu będzie znakomita sopranistka młodego pokolenia - Bogumiła Dziel-Wawrowska, która wystąpi z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz I skrzypce, Klementyna Schweizer II skrzypce, Marceli Szczerek altówka i Tatiana Przybylska Karaszewska wiolonczela.

Bogumiła Dziel-Wawrowska ukończyła studia na Wydziale Wokalno - Aktorskim oraz Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym im. F.Chopina w Warszawie.
Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatką konkursów wokalnych. Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Hrabiny w„Weselu Figara” Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach operowych i galach koncertowych w kraju i za granicą. Kreowała główne role w przedstawieniach: „Cyrulik Sewilski” Rossiniego, „Straszny dwór” i „Verbum nobile” Moniuszki, „Skrzypek na dachu” Bock'a, „Wesoła wdówka” Lehara,„Księżniczka czardasza” Kalmana, "Wonderful Town" Bernsteina. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi w całej Polsce, wśród których są: Orkiestra Filharmonii Narodowej, Sinfonia Iuventus, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus.

W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów polskich: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego.

Wstęp na koncert wolny.comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--