Polskie Radio zaprasza na wyjątkowy koncert krakowskiego barda, kompozytora i literata - Leszka Długosza, który odbędzie się 21 maja o godz. 19 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego. Na zaproszenie Artysty w koncercie wezmą udział: Halina Łabonarska (recytacje), Robert Kabara (skrzypce) i Kwartet Mozartowski im. Józefiny Duszek. W programie wybrana poezja i muzyka Leszka Długosza.
Artysta od wielu lat współpracuje z Polskim Radiem. Wyrażając hołd dla twórczości Leszka Długosza, Zarząd Polskiego Radia w dn. 29 listopada 2017 r. wręczył Mu najwyższe radiowe odznaczenie - Honorowy Złoty Mikrofon Polskiego Radia.
Leszek Długosz - poeta, kompozytor, pianista. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, w latach 1964-1966 studiował na Wydziale Aktorskim w PWST w Krakowie. W 1964 r. związał się z kabaretem literackim „Piwnica pod Baranami”. Od 1978 r. występuje samodzielnie. Z własnymi recitalami występował w wielu miastach Polski, większości państw europejskich oraz w USA i Kanadzie, a także na Syberii.
Pierwszy tomik poezji "Lekcje rytmiki" wydał w Wydawnictwie Literackim w 1973 roku. Pod koniec lat 70. przebywał na stypendium artystycznym, ufundowanym przez rząd francuski, co zaowocowało wydaniem płyty w języku francuskim. Wydał do tej pory kilkanaście tomików poezji. Ostatni, jubileuszowy wybór wierszy zatytułowany "Ta chwila, ten blask lata cały", ukazał się w 2016 roku w Wydawnictwie Literackim. W tym samym roku ukazało się także drugie wydanie wspomnień i refleksji Artysty o Piwnicy pod Baranami, zatytułowane "Pod Baranami, ten szczęsny czas".

Bilety na koncert do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl i w kasie przed koncertem.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--