11 maj 2018, piątek
godz. 20:00
Bilety: normalny - 70 zł, ulgowy - 50 zł
On i ona uciekają przed światem. Szukają miejsca, gdzie będą sami w sobie nawzajem. Ich przystanią staje się dom nad brzegiem morza, gdzie jedyną rzeczywistością zdaje się być otaczająca ich przyroda. Poczucie bezpieczeństwa, zbudowane na kruchych filarach, znika z chwilą pojawienia się obcego, który zmusza bohaterów do skonfrontowania się z pytaniem: czy można uciec od wszystkich? Czy ci inni nie będą z nami i tak? Powtarzalność językowych fraz, którą posługują się postaci, staje się pustym, przerażającym rytuałem, podkreślającym poczucie ich wyobcowania. Spektakl Katarzyny Łęckiej to wnikliwa analiza miłosnej relacji oraz motywów, dla których postępujemy wbrew swoim pragnieniom. Hermetyczny świat utworu staje się dla widza pretekstem do konfrontacji z samym sobą. To wiwisekcja miłości i próba odpowiedzi na pytanie: na ile ty i ja dajemy sobie prawo do szczęścia?
Polska prapremiera „Ktoś tu przyjdzie” Jona Fossego to znakomita okazja, żeby zetknąć się z twórczością norweskiego dramaturga, który zyskał miano współczesnego Ibsena.
-------------------------------------------------------
Jon Fosse
KTOŚ TU PRZYJDZIE
przekład: Monika Grossman-Kliber
reżyseria: Katarzyna Łęcka
scenografia i kostiumy: Barbara Koczarowa, Zofia Kochman
muzyka: Igor Przebindowski
występują: Sławomir Pacek, Alicja Pietruszka, Miron Jagniewski
dramaturgia: Katarzyna Malec
koordynacja produkcji: Julia Gierszon
Spektakl w koprodukcji Teatru WARSawy i Akademii Teatralnej w Warszawie.


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:

Semestralne Warsztaty Aktorskieredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--