Instytut Tomistyczny w Warszawie serdecznie zaprasza na kolejny Wykład Otwarty, który odbędzie się w czwartek 17 maja o godz. 19.00. Tym razem prelegentem będzie dr Łukasz Popko OP, który wygłosi wykład "Dramat człowieka spełnionego. Kohelet potrzebuje zbawienia".
O. dr Łukasz Popko OP jest biblistą, wykładowcą w słynnej École Biblique et Archéologique w Jerozolimie oraz w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie. Jest członkiem redakcji czasopisma „Cahiers de la Revue Biblique” oraz komitetów redakcyjnych serii wydawniczych Études Bibliques oraz Bible in its Traditions. Specjalizuje się w egzegezie ksiąg prorockich (zwłaszcza Księgi Jeremiasza) oraz w zagadnieniach związanych z poezją biblijną.
Wstęp wolny. Współorganizatorem Wykładów jest Instytut Filozofii i Socjologii PAN.
Więcej informacji o tegorocznej serii oraz nagrania dotychczasowych Wykładów Otwartych znaleźć można na stronie Instytutu Tomistycznego.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
biblia Instytut Tomistyczny teologiaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--