Zapraszamy na koncert finałowy festiwalu TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. W Programie m.in.: Edvard Grieg - "Sigurd Jorsalfar" op. 56, Fryderyk Chopin - II Koncert f-moll op. 21, Zygmunt Krauze - "Utwór na orkiestrę nr 3" (1982), Krzysztof Penderecki - I Symfonia.PROGRAM:

Edvard Grieg (1843-1907) - "Sigurd Jorsalfar" op. 56 (części: 1. Prelude; 2. Intermezzo; 3. Homage March)

Fryderyk Chopin (1810-1849) - II Koncert f-moll op. 21 (części: 1. Maestoso; 2. Larghetto; 3. Allegro vivace)

----------------------------------------------------

Zygmunt Krauze - "Utwór na orkiestrę nr 3" (1982)

Krzysztof Penderecki - I Symfonia (1972, 1973; części: 1. Arche I; 2. Dynamis I; 3. Dynamis II; 4. Arche II)
WYKONAWCY:

Ewa Pobłocka - fortepian

Sinfonia Varsovia

Michał Klauza - dyrygentKoncerty 3. Festiwalu Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. Odbywać się będą w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Kaczmarskiego 59, Warszawa.

Bilety w cenie 20 zł będą dostępne na www.polskieradio.bilety24.pl oraz w kasie na godzinę przed koncertem.3. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. mający miejsce w Warszawie to wyjątkowe wydarzenie w polskim pejzażu wydarzeń artystycznych. Poprzez swoje założenia i starannie dobrany program łączy w sobie elementy ponadczasowości dzieła i jego aktualności. Utwory niekiedy kontrastowo ze sobą zestawione dają możliwość do ich wzajemnej konfrontacji, jednak głównie chodzi tu o konfrontacje słuchacza z nowymi wizjami artystycznymi co ukazuje naszej percepcji nowe konteksty.W 2018 roku między 22 maja a 12 czerwca odbędzie się 6 koncertów. Po koncertach słuchacze będą mogli wziąć udział w spotkaniach z kompozytorami i wykonawcami. Na scenie Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego będziemy mogli usłyszeć dzieła m.in.: Haydna, Mendelssohna, Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego, Debussy'ego i Krauzego.www.festiwaltrzycztery.pl______________________________

3. Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. jest realizowany przez fundację Przypływ Kultury (www.przyplywkultury.pl) pod kierunkiem dyrektora artystycznego Macieja Grzybowskiego.Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--