Zapraszamy na recital fortepianowy Jana Krzysztofa Broi. Już 8 czerwca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia usłyszymy w jego wykonaniu utwory Fryderyka Chopina, Domenico Scarlattiego i Sergieja Rachmaninowa.PROGRAM:

Fryderyk Chopin (1810-1849) - Preludia op. 28

---------------------------

Domenico Scarlatti (1685-1757) - Sonaty: A-dur Kk 101, f-moll Kk 466, F-dur Kk 17

Sergiej Rachmaninow (1873-1943) - Sonata b-moll op. 36 (części: 1. Allegro agitato; 2. Non allegro - Lento; 3. L'istesso tempo - Allegro molto)WYKONAWCA: Jan Krzysztof Broja - fortepianKoncerty 3. Festiwalu TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. Odbywać się będą w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Kaczmarskiego 59, Warszawa.

Bilety w cenie 20 zł będą dostępne na www.polskieradio.bilety24.pl oraz w kasie na godzinę przed koncertem.3. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. mający miejsce w Warszawie to wyjątkowe wydarzenie w polskim pejzażu wydarzeń artystycznych. Poprzez swoje założenia i starannie dobrany program łączy w sobie elementy ponadczasowości dzieła i jego aktualności. Utwory niekiedy kontrastowo ze sobą zestawione dają możliwość do ich wzajemnej konfrontacji, jednak głównie chodzi tu o konfrontacje słuchacza z nowymi wizjami artystycznymi co ukazuje naszej percepcji nowe konteksty.W 2018 roku między 22 maja a 12 czerwca odbędzie się 6 koncertów. Po koncertach słuchacze będą mogli wziąć udział w spotkaniach z kompozytorami i wykonawcami. Na scenie Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego będziemy mogli usłyszeć dzieła m.in.: Haydna, Mendelssohna, Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego, Debussy'ego i Krauzego.www.festiwaltrzycztery.pl______________________________

3. Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. jest realizowany przez fundację Przypływ Kultury (www.przyplywkultury.pl) pod kierunkiem dyrektora artystycznego Macieja Grzybowskiego.Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--