Szymon Nehring to jeden z najbardziej utalentowanych pianistów młodego pokolenia w Polsce. W maju 2017 roku zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie oraz szereg nagród dodatkowych. W tym samym roku został nagrodzony Koryfeuszem Muzyki Polskiej w kategorii „Osobowość Roku”. Podczas koncertu usłyszymy w jego wykonaniu mazurki Chopina i Szymanowskiego, preludia z I tomu Debussy'go oraz Trois Mouvements de Pétrouchka Strawińskiego.PROGRAM:

Fryderyk Chopin (1810-1849) - Mazurki op. 56 (nr 1: Allegro non tanto; nr 2: Vivace; nr 3: Moderato)

II Sonata b-moll op. 35 (części: 1. Grave - Doppio movimento; 2. Scherzo; 3. Marche funèbre: Lento; 4. Finale" Presto)

------------------------------

Karol Szymanowski (1882-1937) - Mazurki z op. 50: nr nr 1-4

Claude Debussy (1962-1918) - Preludia z I tomu (1909, 1910; 1. "Danseuses de Delphes"; 2. "Voiles"; 3. "Le vent dans la plaine"; 4. "Les sons et les parfums toument dans l'air du soir")

Igor Strawiński (1882-1971) - "Trois Mouvements de <>" (1921; części: 1. "Danse russe"; 2. "Chez Pétrouchka"; 3. "La semaine grasse")WYKONAWCA: Szymon Nehring - PianistKoncerty 3. Festiwalu Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. Odbywać się będą w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Kaczmarskiego 59, Warszawa.

Bilety w cenie 20 zł będą dostępne na www.polskieradio.bilety24.pl oraz w kasie na godzinę przed koncertem.3. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. mający miejsce w Warszawie to wyjątkowe wydarzenie w polskim pejzażu wydarzeń artystycznych. Poprzez swoje założenia i starannie dobrany program łączy w sobie elementy ponadczasowości dzieła i jego aktualności. Utwory niekiedy kontrastowo ze sobą zestawione dają możliwość do ich wzajemnej konfrontacji, jednak głównie chodzi tu o konfrontacje słuchacza z nowymi wizjami artystycznymi co ukazuje naszej percepcji nowe konteksty.W 2018 roku między 22 maja a 12 czerwca odbędzie się 6 koncertów. Po koncertach słuchacze będą mogli wziąć udział w spotkaniach z kompozytorami i wykonawcami. Na scenie Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego będziemy mogli usłyszeć dzieła m.in.: Haydna, Mendelssohna, Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego, Debussy'ego i Krauzego.www.festiwaltrzycztery.pl______________________________

3. Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. jest realizowany przez fundację Przypływ Kultury (www.przyplywkultury.pl) pod kierunkiem dyrektora artystycznego Macieja Grzybowskiego.Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--