"Koncert 1918" poświęcamy muzyce kompozytorów, którzy tak sto lat temu, jak i dziś w sposób szczególny symbolizują ówczesne odradzanie się polskiej państwowości i upodmiotowienie polskiej kultury i sztuki na arenie międzynarodowej.

Zwłaszcza postaci Ignacego Jana Paderewskiego i Karola Szymanowskiego stanowiły nieformalną grupę ambasadorów naszego kraju, który powracał do europejskiej rodziny. Roman Maciejewski zaś w latach międzywojennych stał się prawdziwą nadzieją polskiego środowiska kompozytorskiego.PROGRAM:

Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - Sonata es-moll op. 21 (części: 1. Allegro con fuoco; 2. Andante ma non troppo; 3. Allegro vivace)

Karol Szymanowski (1882-1937) - Fantazja op. 14

----------------------------

Roman Maciejewski (1910-1998) - Mazurki: nr nr 1, 2, 9, 11

Karol Szymanowski (1882-1937) - "Trzy pieśni" op. 32 do słów Dymitra Dawydowa w tłumaczeniu Jarosława Iwaszkiewicza (1. "Wschód słońca"; 2. "Bezgwiezdne niebo"; 3. "Jesienne słońce")

"Cztery pieśni" op. 11 do słów Tadeusza Micińskiego (1. "Tak jestem smętny"; 2. "W zaczarowanym lesie"; 3. "Nade mną leci w szafir morza..."; 4. "Rycz, burzo!...)WYKONAWCY:

Anna Radziejewska - mezzosopran

Aleksandra Świgut - fortepian

Karol Radziwonowicz - fortepian

Mariusz Rutkowski - fortepianKoncerty 3. Festiwalu Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. Odbywać się będą w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, ul. Kaczmarskiego 59, Warszawa.

Bilety w cenie 20 zł będą dostępne na www.polskieradio.bilety24.pl oraz w kasie na godzinę przed koncertem.3. Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. mający miejsce w Warszawie to wyjątkowe wydarzenie w polskim pejzażu wydarzeń artystycznych. Poprzez swoje założenia i starannie dobrany program łączy w sobie elementy ponadczasowości dzieła i jego aktualności. Utwory niekiedy kontrastowo ze sobą zestawione dają możliwość do ich wzajemnej konfrontacji, jednak głównie chodzi tu o konfrontacje słuchacza z nowymi wizjami artystycznymi co ukazuje naszej percepcji nowe konteksty.W 2018 roku między 22 maja a 12 czerwca odbędzie się 6 koncertów. Po koncertach słuchacze będą mogli wziąć udział w spotkaniach z kompozytorami i wykonawcami. Na scenie Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego będziemy mogli usłyszeć dzieła m.in.: Haydna, Mendelssohna, Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego, Debussiego i Krauzego.


______________________________

3. Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. jest realizowany przez fundację Przypływ Kultury (www.przyplywkultury.pl) pod kierunkiem dyrektora artystycznego Macieja Grzybowskiego.Festiwal realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--