W tym roku po kolejny nasza instytucja dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów". Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób, które na co dzień nie mają czasu skorzystać z naszej oferty. Centrum Kultury w Łomiankach co prawda muzeum nie jest, ale… ponieważ w naszej gminie nie ma placówki muzealnej, to właśnie do Centrum Kultury trafiają znaleziska archeologiczne z terenu Łomianek. Przechowujemy je z myślą o przyszłości. Po trosze jesteśmy zatem również muzeum, także jeśli chodzi o prowadzoną przez nas działalność wystawienniczą. W ostatnich latach gościły u nas wystawy i odczyty historyczne poświęcone Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, Żołnierzom Wyklętym, Henrykowi Sienkiewiczowi. Współtworzyliśmy wystawę prezentującą związki św. Jana Pawła II z Łomiankami i wystawę poświęconą historii osiedla Buraków-Wrzosów.

Jedną z głównych atrakcji tej nocy będzie wystawa PATRZ WIĘCEJ „Beksiński Nieznany”. Składa się na nią zbiór około pięćdziesięciu prac z twórczości Zdzisława Beksińskiego, takich jak: fotografia, fotomontaż, grafika komputerowa. Wydarzeniu towarzyszyć będą także prezentacje filmów dokumentalnych o Artyście, pokazy VR (wirtualnej rzeczywistości) oraz mapping. Większość osób kojarzy twórczość Beksińskiego głównie z obrazami pierwszego okresu fantastycznego oraz późnego warszawskiego. Warto jednak pamiętać, że twórca zaczynał od fotografii, a po 1997 roku działał również w obszarze fotomontażu i grafiki komputerowej. I właśnie tę „nieznaną” cząstkę Beksińskiego organizator pragnie pokazać podczas wystawy. Ta galeria prac rzuca nowe światło na postać artysty i jest doskonałym spoiwem całego dorobku artystycznego twórcy. – mówi Ewa Barycka z Fundacji „Beksiński”. Wydarzenie daje niepowtarzalną szansę obejrzenia fotografii (1955-1960), fotomontaży i grafik komputerowych (1996-2004) Zdzisława Beksińskiego. Nowoczesny charakter wystawy oddaje projekt wykorzystujący technologię Virtual Reality (wirtualnej rzeczywistości), który pozwala "wniknąć" w świat stworzony w oparciu o niezwykłą wyobraźnię artysty. Filmy dokumentalne przybliżają sylwetkę Beksińskiego jako człowieka i artysty. Dopełnieniem wystawy są wykłady opisujące w skondensowany sposób życie i całą drogę twórczą tego znakomitego artysty.

Wystawa od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, odwiedziła już takie miasta jak: Kraków, Tarnów, Kielce. W każdym z tych miast wystawę odwiedza średnio 10 000 osób. Łącznie wystawę zobaczyło już około 100 000 widzów.

Wystawę dedykujemy osobom dorosłym, jak również młodzieży szkolnej.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja "Nocy Muzeów" spotka się z Państwa entuzjastycznym przyjęciem i będzie okazją do wspaniałej zabawy i zapoznania się z naszym Centrum Kultury oraz wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, prowadzonych przez naszych instruktorów.

Na wszystkie wydarzenia w ramach "Nocy Muzeów" wstęp wolny.
Zapraszamy serdecznie!


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
Beksiński muzeów noc wystawa

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--