POŚWIATA W CIEMNOŚCI

09 Maj godz. 20:00
Nowy Świat Muzyki zaprasza na wydarzenie POŚWIATA W CIEMNOŚCI, performance oparty o teksty Haliny Poświatowskiej, którym towarzyszyć będzie muzyka Małgorzaty Bańki.
To właśnie w środę 9 maja 2018 roku Halina Poświatowska świętowałaby swoje 83. urodziny. Przedwcześnie zmarła poetka zostawiła po sobie głównie wiersze, ale też zbiór opowiadań oraz pisaną z werwą, bardzo plastyczną prozę; zachowały się także jej listy.
Ze wszystkich słów Poświatowskiej wyłania się obraz młodej i głodnej życia kobiety, która boleśnie doświadcza kruchości świata, tęskni do beztroski i przede wszystkim: CZUJE.

Małgorzata Bańka - www.goskabanka.com
kompozytorka, pianistka i wokalistka. Jej przewodnikiem jest fortepian, za nim podąża jej głos - dźwięczny, klarowny, jednocześnie subtelny i wyrazisty. Czasem idą razem, czasem się rozłączają, gubią, by za chwilę znaleźć się znów i wreszcie stopić w jedno. Raz przystają w zadumie, kiedy indziej zrywają do biegu. Niesie ich radość odnalezienia albo niezgoda na niedoczekanie.
Małgorzata stworzyła spektakl muzyczny poświęcony Halinie Poświatowskiej, który został zarejestrowany na płycie '’ Właśnie kocham. Poświatowska '', którego premiera odbyła się gościnnie w Teatrze Polonia w 2015 roku w Warszawie. Obecnie artystka pracuje nad kolejną płytą, poświęconą poetce, której producentem artystycznym jest Leszek Możdżer .

reżyser i wykonawca : Małgorzata Bańka
film: Nunka Stawieray
zdjęcie: Jadzia Garsa - Zimna9 maja 2018
godzina 20:00
bilet 30 pln


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--