11 maj 2018, piątek
godz. 17:00
Bilety: bilety na koncert symfoniczny w cenie 30 zł
uż w drugi weekend maja nasza Uczelnia zmieni się w studenckie miasteczko festiwalowe! 11 i 12 maja 2018 odbędą się Juwenalia Artystyczne, czyli najbardziej nietypowe juwenalia w Polsce. W magiczny świat braku problemów zapraszają studenci warszawskich uczelni: muzycznej, plastycznej i teatralnej.

W tym roku motywem przewodnim Juwenaliów Artystycznych będzie BAJKA, czyli poszukiwanie wspomnień i emocji z czasów dzieciństwa, przeżywanie radości i wzruszeń oraz ubarwienie szarej rzeczywistości! W zwykle niedostępnych zakamarkach modernistycznego budynku Uniwersytetu będzie można natknąć się na Kopciuszka albo Dzwonnika z Notre Dame, wziąć udział w dyskusji z wybitnymi artystami czy zagrać z przyjaciółmi w multimedialne gry. A to tylko początek atrakcji!

Punktem wyjścia programu stała się teoria człowieka bawiącego się — HOMO LUDENS przyjmująca zabawę za podstawę wszelkiej aktywności społecznej i kulturalnej człowieka. Juwenalia Artystyczne to różnorodność doświadczeń i dobra zabawa dla każdego!

BAJKI SYMFONICZNIE – KONCERT / SALA KONCERTOWA
Symfoniczny koncert inaugurujący Juwenalia Artystyczne stał się już tradycją. W tym roku usłyszymy piosenki z bajek Disney’a, a także muzykę z filmów takich twórców jak Tim Burton, czy słynna wytwórnia Pixar Animation Studio. Na jednej scenie znów spotkają się studenci wszystkich wydziałów naszej Uczelni oraz zaproszeni przez nich goście. Na ścianach rozbłyśnie wielobarwny mapping! Wielką Orkiestrę Symfoniczną i Studencki Chór poprowadzi Martyna Szymczak. Bilety w kasach Uczelni i na umfc.bilety24.pl

HOMO LUDENS – WYSTAWA / BUDYNEK UMFC
„Homo Ludens” czyli człowiek bawiący się — czy można wyobrazić sobie lepszy temat dla juwenaliowej wystawy? Złożą się na nią instalacje, interwencje przestrzenne, warsztaty i performensy nawiązujące do klasycznej koncepcji antropologa Johanna Huizingi. Zgodnie z nią to właśnie zabawa stanowi podstawę wszelkiej aktywności społecznej i kulturalnej człowieka. Nie sposób się nie zgodzić!

PLAC ZABAW — INSTALACJE PLENEROWE / PATIO
Czy można znów odczuć czar bycia dzieckiem osiągnąwszy dorosłość? Można, ale tylko na specjalnym placu zabaw! Stańcie się na chwilę odkrywcami skarbów, sześcioletnimi zdobywcami zamków lub budowniczymi fortów z poduszek. „Plac Zabaw” da Wam możliwość zabawy i relaksu, lecz nie wszystkie jego funkcje są już odkryte. Być może znajdziecie jakieś nowe zastosowania!

UCZTA IDEI — CYKL DYSKUSJI / BUDYNEK UMFC
Inicjujemy otwartą dyskusję na temat współdziałania uczelni artystycznych, publicznych instytucji sztuki i rynku artystycznego w Polsce. Przy wspólnym stole chcemy stworzyć żywą, przyjazną, otwartą na różnorodne pomysły i praktyki przestrzeń, która pozwoli na realne spotkanie i prawdziwą rozmowę z przedstawicielami najróżniejszych środowisk.

KRYM – SPEKTAKL KOLEKTYWU SZTUKA NOWA / SALA KONCERTOWA
Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy?

KONCERTY PLENEROWE – OTWARTA IMPREZA / SKWER WODICZKI Wieczorami impreza przenosić się będzie do parku za uczelnią, czyli na popularny Skwer Wodiczki. Na dwie noce stanie się on plenerową salą koncertową, w której bajkowy klimat utrzyma się (prawie) do białego rana! Za strefę gastro odpowiadać będzie Grupa INSTYNKT CREATIVE GROUP wraz ze swoimi konceptami: Aioli, Banjaluka i Momu. Nie zabraknie streetfoodu zarówno w opcji mięsnej jak i wege. Na głównej scenie Juwenaliów gościć będzie MIKROMUSIC, BRODKA, BOVSKA i NATALIA PRZYBYSZ.

PROGRAM

Piątek, 11 maja 2018
16:00 – 22:00 Wystawy: HOMO LUDENS i PLAC ZABAW
19:30 – 21:00 BAJKI SYMFONICZNE koncert orkiestry i chóru
22:00 – 23:30 Koncert MIKROMUSIC
00:00 – 01:00 Koncert BRODKA

Sobota, 12 maja 2018
12:00 – 22:00 Wystawy: HOMO LUDENS i PLAC ZABAW
12:00 – 18:00 Cykl dyskusji UCZTA IDEI
17:00 – 19:00 Spektakl KRYM
19:00 – 20:30 Koncerty zespołów studenckich
21:00 – 22:00 Koncert BOVSKA
00:00 – 01:00 Koncert NATALIA PRZYBYSZ

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, Warszawa

Bilety na koncert symfoniczny na umfc.bilety24.pl lub w kasie. Na wszystkie pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

Dołącz do wydarzenia na facebook.com
https://www.facebook.com/events/218105818941027/?active_tab=about

Organizatorzy:

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Porozumienie Uczelni Warszawskich
Miasto Stołeczne Warszawa


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:

Przegląd Filmów Etnograficznychredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--