The Bartenders
Spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60 i 70-tych XX wieku. Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, z materiałem autorskim lub jako zespół towarzyszący np. Dr. Ring Dingowi. W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Szumna Sessions”. Na płycie wokalnie wsparli ich m.in. Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus. Płyta została bardzo dobrze przyjęta, a utwór „The Polecat” utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC. Jesienią 2015 roku wzięli udział w projekcie „Tribute to Alibabki”. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo „jamajskich” aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki krajowych wokalistek i wokalistów sceny reggae/ska. Zostali bardzio wysoko ocenieni za swoją pracę, również przez same Alibabki.
Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca Barttendersi zawierają w każdej z kompozycji, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami.

The Riddimlovers
The Riddimlovers to warszawski zespół grający muzykę opartą na rytmach reggae, ale nie stroniący od wycieczek w stronę jazzu, funku czy afro-cuban.

Muzycy, w większości z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, składają elementy różnych stylów w taneczną i porywającą mieszankę. Ich muzyka opiera się przede wszytskim na reggae’owej pulsacji – to ona właśnie stanowi kręgosłup i rytm serca zespołu.

Analogowy before oraz after, od:
Karma Sound
https://www.facebook.com/karmasoundpl/

Klub Pogłos
Warszawa, ul. Burakowska 12
Bilety:
25 PLN [https://going.pl/the-bartenders-the-riddimlovers]
30 PLN [w dniu koncertu]
Gdzie: Pogłos
Start: 19:30
Kiedy: 13/05/2018
Link imprezy facebook:
https://www.facebook.com/events/1499664060141764/


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--