Artyści dla Bogatyni

12.01 - 13.02
12 styczeń 2011, środa
godz. 16:01
Bilety: Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem - wstęp wolny; Wernisaż - zaproszenia
Marka Parker wypuściła limitowaną edycję wyjątkowego kalendarza autorskiego na 2011 rok. Promotorem kalendarza jest Andrzej Pągowski, artysta grafik, który zaprosił do udziału w przedsięwzięciu 11 osobistości, twórców poszczególnych kart kalendarza. Środki z licytacji kalendarza i oryginałów prac zostaną przekazane na szkołę podstawową w Bogatyni, która szczególnie ucierpiała w zeszłorocznej powodzi.
Kalendarz nie jest przeznaczony na sprzedaż, a jego powstanie stało się pretekstem do zebrania środków na remont Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni. W sierpniu 2010 roku, woda z płynącej tuż obok szkoły Miedzianki zalała kuchnię, stołówkę oraz szatnię. Zdewastowany został teren wokół szkoły, ogrodzenie, sprzęt kuchenny, nagłośnienie, urządzenia wentylacyjne. „Jedynka" to najstarsza szkoła w Bogatyni. Liczy sobie ponad 60 lat. Doświadczyła przez ten czas przeobrażeń, przebudowań, zmian ustroju i pokoleń. Przed szkołą kolejne wyzwanie, któremu sprostać chcą również
polscy artyści.

Dzięki ich inicjatywie powstał wyjątkowy kalendarz, a wśród autorów grafik i rycin znajdziemy takich artystów jak: Andrzej Wajda, Andrzej Mleczko, Gosia Baczyńska, Daniel Libeskind, Allan Starski czy Joanna Sarapata. Każdy z nich stworzył jedną z dwunastu oryginalnych kart kalendarza.

Wernisaż na którym zobaczyć będzie można oryginały prac, wykonanych przez artystów odbędzie się 12 lutego 2011 roku. Tego dnia przypada bowiem Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem, którego inicjatorem jest marka Parker. Prace będzie można licytować poprzez serwis Allegro.pl.

Prestiżowy kalendarz ukazał się w limitowanej edycji 1 000 sztuk.comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--