Dobre Miejsce serdecznie zaprasza na kolejny film z cyklu Ludzie Boży - Dwie korony. Najnowszy obraz Michała Kondrata ukazuje nieznane powszechnie fakty z życia św. Maksymiliana Kolbe. Film jest połączeniem dokumentu z elementami fabularnymi w których występuje plejada znakomitych polskich aktorów m.in. Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Artur Barciś, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Mateusz Pawłowski i inni. Muzykę do filmu skomponował Robert Janson.

Michał Kondrat swoją produkcję opisuje następująco: „Dwie Korony to film o człowieku, który miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę. Mało kto wie, że o. Maksymilian Kolbe zaprojektował także pojazd do przemieszczania się między planetami. Dwie Korony pokazują piękno umysłu zakonnika, i ogromne zaangażowanie w rozwój klasztoru, który utworzył w Niepokalanowie i Japonii”.

Opis filmu: Gdy o. Maksymilian był małym chłopcem ukazała mu się Matka Boża, pokazując dwie korony. Jedna symbolizowała czystość, druga męczeństwo. Chłopiec miał dokonać wyboru korony. Nie mogąc się zdecydować poprosił o obie. To wydarzenie wpłynęło na jego życiowe losy. Począwszy od decyzji rodziców i braci o wstąpieniu do zakonów aż po śmierć głodową w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, w geście ocalenia współwięźnia Franciszka Gajowniczka.

Gośćmi specjalnymi pokazu będą: o. Mirosław Kopczewski OFM Conv, który przybliży postać św. o. Maksymiliana z franciszkańskiej perspektywy oraz autor zdjęć dokumentalnych i montażysta filmu - p. Jan Sobierajski.

Więcej na: dobremiejsce.org


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--