Instytut Tomistyczny w Warszawie serdecznie zaprasza na kolejny z serii Wykładów Otwartych, które w tym roku akademickim poświęcone są zagadnieniu natury i łaski. Najbliższy wykład, zatytułowany Reginald Garrigou-Lagrange OP o naturze i łasce. Neoscholastyczna synteza, odbędzie się w czwartek 15 lutego o godz. 19.00, zaś wygłosi go o. dr Mateusz Przanowski OP.
O. Mateusz Przanowski OP jest dyrektorem Instytutu Tomistycznego i wykładowcą teologii w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów. Był także twórcą i wieloletnim dyrektorem Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii w Krakowie. Obecnie jest również stałym współpracownikiem miesięcznika „W drodze”.
Wykłady Otwarte odbywają się w klasztorze oo. Dominikanów na Służewie (ul. Dominikańska 2, Aula im. o. Jacka Woronieckiego OP). Wstęp wolny. Współorganizatorem Wykładów jest Instytut Filozofii i Socjologii PAN.


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:

KURS "FILOZOFIA ŻYCIA"redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--