Żeglarski KLUB Turystyczny PTTK "Rejsy" oraz Fundacja Dom Wisły serdecznie zapraszają na kolejny pokaz, który odbędzie się w siedzibie naszego klubu, w Warszawie, przy ul. Solec 8, w dniu 8 lutego, o godz.18.30.

„Powrót tradycji na wiślane wody”

Jeszcze kilka lat temu na i przy Wiśle zupełnie nic się działo. Jak to się stało że drewniane łodzie zaczęły uzupełniać pustą przestrzeń na rzece?

Obejrzymy film Sławka Cyniaka z realizowanej przez fundację „Ja Wisła” budowy drewnianej krypy. Zobaczymy kilka innych krótkich filmików, m.in budowę tratwy. Zapoznamy się z kilkoma pierwszymi inicjatywami na Wiśle, które dziś stały niemalże codziennością. Na koniec odbędziemy 40 minutowy rejs po Wiśle od Krakowa do Gdańska wraz „Królewskim Flisem” Jarosława Kałuży. Wszystkie zdarzenia miały miejsce 7 i więcej lat temu.

Zapraszamy do wspólnych wspomnień. W trakcie oglądania opowiemy o kilku inicjatywach, które miały wpływ na dzisiejszy wizerunek Wisły.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
film spotkanie wisłaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--