Ramona Rey - wokalistka, autorka tekstów i śpiewaczka operowa o barwie mezzosopranu. Razem z Tel Arana - ikoną polskiej muzyki elektronicznej - tworzą autorski projekt artystyczny o tej samej nazwie.
Ich twórczość nie klasyfikuje się do żadnego formatu. Nie jest zlepkiem popularnych gatunków muzycznych, ani nie prowokuje do żadnych skojarzeń z inną twórczością.
Po 5 latach przerwy wydawniczej (ale nie twórczej), wiosną 2017 r. ukazał się czwarty album duetu, który został entuzjastycznie odebrany przez fanów i krytyków muzycznych. Nowa odsłona Ramony jest wielobarwna i wielorytmiczna. Elektroniczne, analogowe brzmienia łączą się z barwami ETNO. Głos Ramony momentami wymyka się z systemu dur-moll, świadomie przechodzi w świat mikrotonów. Niekiedy wokale poddane obróbce cyfrowej oraz syntezie analogowej pełnią też partie instrumentalne dlatego w niektórych utworach granica pomiędzy głosem a syntezatorem zupełnie zanika. Utwory na płycie to czysta elektronika ale tym razem do większości kompozycji, artyści przygotowali także aranżacje akustyczne, które zupełnie zmieniają ich nastrój i charakter.
Zapraszamy do wysłuchania.

Po koncercie spotkanie z publicznością, które poprowadzi dziennikarz muzyczny Adam Dobrzyński

Bilety: 20 zł

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
koncert muzyka ramonarayredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--