Anna Miszalska-Gąsienica absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ma w swoim dorobku obrazy olejne (pejzaże, kwiaty, portrety), a także cykle gwaszy i pasteli prezentowane na 15 wystawach zbiorowych i 81 pokazach indywidualnych w kraju i za granicą: we Francji, Kanadzie, Norwegii, Szwajcarii i Szwecji.
Przedmiotem Jej zainteresowań i twórczej inspiracji jest przede wszystkim różnorodny krajobraz poszczególnych regionów geograficznych Polski, jego atmosfera, dyskretne piękno, zmienność związana z porami dnia i roku.

Jerzy Mieszalski z wykształcenia geodeta, kartograf, doktor nauk geograficznych. Jego twórczość jest efektem zainteresowań ojczystymi krajobrazami kulturowymi i przyrodniczymi, pracy pod kierunkiem malarzy realistów – Wacława Prusaka i Szczepana Skorupki oraz doświadczeń plenerowych. Obrazy dokumentują często ginące już obiekty, takie jak wiatraki, młyny wodne, i inne relikty drewnianej architektury polskiej wsi. Prezentował swoje prace na 117 wystawach indywidualnych i 63 ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą, m. in. we Francji, Holandii, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii i na Ukrainie.

Wstęp wolny

Pawilon „Pod Okiem”, ul. Grójecka 79


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
malarstwo Wernisaż wystawaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--