02 styczeń 2018, wtorek
godz. 21:48
Bilety: wstęp wolny, zaproszenia do odbioru w PROM KULTURY SASKA KĘPA
Zapraszamy na I edycję Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Bardowie Wolności”, który odbędzie się 20 stycznia o godz. 17.00 w Promie Kultury Saska Kępa w Warszawie.
Koncert galowy I FPP Bardowie Wolności rozpocznie się prezentacją laureatów festiwalu, którzy zaśpiewają najlepsze i najpiękniejsze utwory autorstwa najbardziej popularnych w Polsce przedstawicieli nurtu piosenki poetyckiej i autorskiej. Młodzi wykonawcy sięgną do twórczości m.in. bardów rosyjskich, francuskich, czeskich czy polskich. Laureatów konkursu wyłoni jury w składzie:
Krzysztof Tyniec – przewodniczący jury. Polski aktor filmowy, teatralny, dubbingowy, konferansjer, tancerz. Legenda słynnego Kabaretu Olgi Lipińskiej. Aktor warszawskiego Teatru Ateneum.
Sebastian Bujak - dyrektor ds. wydawniczych wytwórni muzycznej MTJ i Fonobo Label.
Marcin Kunicki - dziennikarz Telewizji Polskiej. Członek Rady Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego.
Maria Juszczyk – dyrektor Promu Kultury Saska Kępa.

Bezpośrednio po koncercie laureatów i wręczeniu nagród wystąpi zespół PIRAMIDY ze swoim najnowszym koncertem pt. „Mickiewicz Unplugged”. Usłyszeć będzie można tak znane utwory jak np. „Stepy akermańskie”, „Romantyczność” czy „Do M***”, a także wiele innych wierszy autorstwa Adama Mickiewicza - wszystkie w akustycznych aranżacjach. Będzie to opowieść o wielkiej miłości i namiętności, ale podana w sposób lekki i wesoły. PIRAMIDY udowodnią, że Mickiewicz nie musi być nudny.
Na zakończenie festiwalu wystąpi Krzysztof Tyniec, znany i bardzo lubiany aktor teatralny, kabaretowy i filmowy, który wykona kilka utworów ze swojej ostatniej płyty pt. „Dopokąd”. Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest wolny, ale ilość miejsc ograniczona. W sprawie rezerwacji miejsc prosimy o kontakt z organizatorami.

Program I Festiwalu Piosenki Poetyckiej Bardowie Wolności
20 stycznia (sobota), Prom Kultury Saska Kępa,
godz. 11.00, wstęp wolny
– przesłuchania konkursowe I Festiwalu Piosenki Poetyckiej Bardowie Wolności

godz. 17.00, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona
- koncert laureatów I Festiwalu Piosenki Poetyckiej Bardowie Wolności
- koncert pt. „Mickiewicz Unplugged” zespołu PIRAMIDY (akustyczne wykonania najbardziej znanych tekstów Adama Mickiewicza)
- recital Krzysztofa Tyńca


comments powered by Disqus

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--