W piątek 8 grudnia o 18.00 w Smocza - Fajne Miejsce (za Delikatesami M&L, na skrzyżowaniu Anielewicza/Smocza) sąsiedzi z Muranowa będą mogli obejrzeć po raz kolejny FILMY w ten długi jesienny wieczór.

Tym razem czekają nas 2 krótsze filmy, jeden fabularny, o kobiecie, która chciała się wysadzić w powietrze, pt. Samira, drugi to dokument pt. Żydzi Warszawy. Oba trwają ok. 40 minut.

Do spotkania zostało 1,5 tygodnia! Nie przegapcie, zabukujcie czas jak zawsze w 2. piątek miesiąca!

Opis filmu „Samira”:
Samira - przykładna obywatelka i gospodyni domowa czy zamachowiec samobójca? Samira miała męża i córkę. Starała się żyć normalnie. Dlaczego zatem usiłowała wysadzić się w powietrze w pełnej ludzi kawiarni? Intensywne śledztwo pozwoli wykazać, jakie były jej motywacje…
Język: hebrajski. Napisy: Angielski, Polskie

Opis filmu „Żydzi Warszawy”:
Filmowy portret życia i kultury Żydów Warszawy, od ich osiedlenia się na skarpie wiślanej w XIII wieku, po ostateczną zagładę w 1943 roku. Autor wędruje po mieście, w którym jeszcze na początku XX wieku mieszkało blisko 317 tysięcy Żydów, szukając ich śladów. Dziś trudno je znaleźć, choć naród ten przeżył w Warszawie kilkaset lat. Zburzenie miasta po obu powstaniach - w getcie i warszawskim - prawie całkowicie unicestwiło materialny dorobek społeczności żydowskiej, stanowiącej w przeszłości niemal 40 proc. mieszkańców stolicy.

Do zobaczenia ostatni raz w tym roku!


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
film Muranów sąsiedzi żydziredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--