Off na Zakręcie - Śmiech na Sali

10 Listopad godz. 19:00
Program:

Peluquero Futbolero, reż. Juan Manuel Aragón (Hiszpania) 13’

Dyskusja na temat wyniku rozgrywek piłki nożnej przeradza się w coś więcej niż kłótnię. Czy stawką stanie się ludzkie życie?

Odwyk, reż. Krzysztof Jankowski (Polska) 23’

Bazująca na prawdziwej anegdocie z życia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego opowieść o pobycie poety na przymusowym leczeniu odwykowym. Okazuje się,
że w szpitalu psychiatrycznym nie tak łatwo zachować trzeźwość…

Ostatnia sekwencja, reż. Arturo Ruiz Serrano (Hiszpania) 14’

W późnych latach 60. włosko-hiszpańska ekipa kręci monumentalne dzieło filmowe na pustyni. Gdy okazuje się, że została im ostatnia puszka taśmy, jedynym rozwiązaniem, by zakończyć zdjęcia, jest zrealizowanie ostatnich scen w jednym ujęciu.

Peto, reż. Joonas Makkonen (Finlandia) 10’

Młody miłośnik gier wideo bardzo chce zaprzyjaźnić się ze swoją sąsiadką. Pewnego dnia dziewczyna prosi go o opiekę nad jej psem. Chłopak traktuje to jak życiową szansę. Niestety nic nie idzie po jego myśli.

Śnieg w Rio, reż. Manuel Vogel (Niemcy) 25’

Sebastian, który ma pilnować transportu wartościowego obrazu pociągiem do komunistycznej Pragi, trafia w sam środek wielkiej szpiegowskiej afery.

CZAS POKAZU: 85 min

Prowadzący:
Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--