Dzień Pióra Wiecznego 2017

18 Listopad godz. 10:00
Dzień Pióra Wiecznego został zainspirowany ogólnoświatową imprezą Fountain Pen Day, która ma na celu popularyzację pisma odręcznego, a w szczególności pisania piórami. Do tej pory w Polsce Dzień Pióra Wiecznego był organizowany w postaci mniejszych imprez w różnych miastach. Wydarzenie jest kierowane do wszystkich miłośników piór w każdym wieku, sztuką ręcznego pisania i kaligrafii.

Dzień Pióra Wiecznego to nie tylko targi, ale także interesujące warsztaty, między innymi warsztaty kaligrafii pod okiem Małgorzaty Małeckiej znanej w mediach społecznościowych jako Hello Caligraphy, oraz Ewy Landowskiej – współautorki pierwszego podręcznika do kaligrafii „Piękna Litera”, warsztaty papiernicze i linoryczne prowadzone przez Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papierniczej, podczas których będzie można zaczerpnąć własną kartkę papieru z własnym motywem oraz wykonać i odbić własny linoryt. Dniu Pióra Wiecznego będą również towarzyszyć liczne wystawy, między innymi wystawa najmniejszego i najstarszego ołówka na świecie.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:

Podobne wydarzenia:
redakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--