Rytuał23

24 Listopad godz. 20:00
Rytuał 23 albo obrazy ze śmierci wodza


Gajusz Juliusz Cezar to wielka postać historyczna, która stała się inspiracją niezliczonych artystów. Przedstawiany jako genialny strateg, dyktator, literat czy kochanek, otoczony jest zawsze mroczną atmosferą tajemnicy, zdrady i śmierci. Przewrotnie jednak Szekspir sztukę zatytułowaną jego imieniem nie poświęcił jemu, a problematyce władzy, lojalności oraz wewnętrznej walki pomiędzy patriotyzmem a przyjaźnią.


Piotr Mateusz Wach, podążając tropem spektaklu Ryszard. Ciało z gniewu postanawia zmierzyć się z kolejnym legendarnym, szekspirowskim bohaterem. Inspirując się japońskim tańcem Butō, artysta poświęca swoje ciało, aby wykreować skomplikowany konstrukt psychologiczny postaci wielkiego rzymskiego wodza, przedstawiając go w sytuacji skrajnej i ostatecznej. Zdradzony, osamotniony i bezsilny Cezar musi zmierzyć się portretem wykreowanym przez otaczających go spiskowców, aby rozliczyć się z własnymi błędami i zatracić się w nieskończonym tańcu śmierci.

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Piotr Mateusz Wach

Wokal: Julia Kępisty
Grafika: Leonardo Grillo
Oświetlenie: Łukasz Sasko
Montaż: Bartosz Cybowski


Premiera _ 03.08.2017, SzekspirOFF Festiwal 2017 w ramach 21. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku


Spektakl stworzony podczas rezydencji artystycznej project:life na Islandii


Po spektaklu zapraszamy na dyskusję.


Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
performance Sztuka taniec teatrredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--