GMO, gluten i szczepionki. Trzy słowa, które u każdego z wywołują skrajne emocje, i które potrafią podzielić społeczeństwo, co coraz silniej widać w debacie publicznej. Czy stanowią zagrożenie? A może świadczą o niesamowitym rozwoju współczesnej nauki? I przede wszystkim - czy naprawdę jest się czego bać?

Dziennikarz naukowy Marcin Rotkiewicz opowie o swojej najnowszej ksiażce "W królestwie Monszatana", w której obala pseudonaukowe teorie i mity. Wieczór autorski poprowadzi Marcin Napiórkowski.

Wstęp wolny.

-----------------------------------

„Genetyczne mutanty”, „niezniszczalne superchwasty”, „rakotwórcze pestycydy”, „szczepionki wywołujące autyzm”, „uzależniający gluten”. Podobne nagłówki od lat straszą nas z pierwszych stron gazet. Gdzie leży prawda? Czy genetycznie zmodyfikowane rośliny, szczepionki i gluten faktycznie są takie straszne, jak je malują ekoaktywiści, politycy i celebryci? I czy firmy zajmujące się produkcją GMO – z niesławnym Monsanto na czele – naprawdę zagrażają współczesnemu rolnictwu?

Dziennikarz naukowy Marcin Rotkiewicz, niczym w średniowiecznym bestiariuszu, zbiera sumę współczesnych strachów związanych z rozwojem nauki. Nie banalizując potencjalnych zagrożeń, klarownie i wciągająco wyjaśnia, kto posługuje się rzetelnymi argumentami, a kto zarabia na rozsiewaniu paniki.

To książka dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak powstają pseudonaukowe teorie i czy naprawdę jest się czego bać.


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--