„Świat pod Lupą. Warszawskie Spotkania Międzynarodowe” jest dwudniową „podróżą” przez kluczowe i fascynujące tematy międzynarodowe w towarzystwie znakomitych intelektualistów, wybitnych ekspertek i innych interesujących rozmówców z różnych krajów.

Dokąd zmierza świat? Jak będzie wyglądać nowy globalny porządek? Jaką rolę odgrywają miasta i ich mieszkańcy w zmieniającym się świecie? Takie pytania zadajemy sobie w ostatnich latach coraz częściej.

W tegorocznej edycji szczególnie uważnie przyjrzymy się przyszłości miast – to one jak w soczewce skupiają wyzwania, z jakimi mierzy się obecnie świat i nasza cywilizacja. Postęp technologiczny i dostępność miejsc pracy czyni je atrakcyjnym domem dla coraz większej liczby ludzi. Choć mówiąc o stosunkach międzynarodowych myślimy głównie o państwach, to przecież miasta w nie mniejszym stopniu wchodzą ze sobą w interakcje, uczą się od siebie wzajemnie i szukają odpowiedzi na wyzwania globalne jak zmiany klimatyczne czy migracje. Mądrze zarządzane, wykorzystują zaangażowanie obywateli i nowe technologie, które na przykład poprzez nowoczesną infrastrukturę czynią je miejscami przyjaznymi nie tylko dla mieszkających tam ludzi, ale również dla środowiska naturalnego.

W ramach „Świata pod Lupą 2017” rozmawiać będziemy, jak w ubiegłym roku, także o innych ciekawych i ważnych zagadnieniach ze sfery polityki, bezpieczeństwa, integracji czy kultury.

Pełny program, sylwetki gości i bogata w różnorodne materiały Strefa wiedzy dostępne są na stronie www.swiatpodlupa.eu.

Organizatorzy: Heinrich Böll Stiftung Warszawa & ECFR Warsaw
Partner strategiczny: Miasto Stołeczne Warszawa
Partnerzy: Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego, European Leadership Network, Polskie Centrum Studiów Afrykanistycznych, DELab UW, Res Publica Nowa, Fundacja Epaństwo, Krytyka Polityczna, Kultura Liberalna, Fundacja Orange
Patroni: Nowa Europa Wschodnia, New Eastern Europe, Radio TOK FM


comments powered by Disqusredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--