Instytut Tomistyczny w Warszawie serdecznie zaprasza na kolejną edycję „Wykładów Otwartych”, która w tym roku będzie w całości poświęcona kwestii natury i łaski. Czy człowiek jest z natury skierowany ku Bogu? Na czym polega życie łaską? Jakie są relacje między tym, co nadprzyrodzone a tym, co naturalne? To tylko niektóre z zagadnień, jakie będą podejmowane na tegorocznych spotkaniach.
Pierwszy wykład odbędzie się już w czwartek, 12 października, o godz. 19.00. Zatytułowany będzie: "Czy człowiek jest z natury skierowany ku Bogu? Szesnastowieczny spór o 'naturę czystą' i jego teologiczne następstwa", zaś wygłosi go o. Maciej Roszkowski OP – teolog, wicedyrektor Instytutu i wykładowca Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów.
Więcej informacji i szczegółowy program znaleźć można na stronie Instytutu.
Wszystkie wykłady odbywać się będą w klasztorze oo. Dominikanów na Służewie (ul. Dominikańska 2), w Auli im. o. Jacka Woronieckiego OP.


comments powered by Disqus
Tagi dla tej imprezy:
dominikanie natura teologia Łaskaredakcja / kontakt | reklama | linki | regulamin i polityka prywatności| korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies
--